Jak wesprzeć lokalnych przedsiębiorców? Dołącz do #LocalLove. Wystarczy kilka symbolicznych kroków – tych na spacerze i tych w aplikacji Mapy Google, aby zaktualizować informacje o najbliższych naszemu sąsiedztwu firmach. Okazuje się, że spacer może być świetnym pretekstem do zrobienia czegoś dobrego dla lokalnej społeczności i wsparcia przedsiębiorców w okolicy. Tym samym możemy pomóc lokalnym przedsiębiorcom być widocznym na Mapach i w wyszukiwarce. A lokalnej społeczności w dostępie do najświeższych informacji na temat usług w pobliżu

Pandemia i strach przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa zmusiły rząd do podjęcia kroków, których skutki odczuwa wielu przedsiębiorców. Kryzys dotknął m.in. branże: odzieżową, rozrywkową, szkoleniową czy gastronomiczną. Przede wszystkim w dobie pandemii i obostrzeniami dla przedsiębiorców ważne jest szybkie dotarcie do klientów z informacjami na temat swojego biznesu. Aktualnymi godzinami otwarcia czy możliwością realizacji dostawy.

Google zaprowadzi Cię do celu

Zaktualizowana wizytówka z kompletem informacji w wyszukiwarce i na Mapach Google pomaga przedsiębiorcom w dotarciu do klientów. Obecnie ponad 70% osób w Polsce szuka informacji o lokalnych firmach w Google. Połowa z nich sprawdza aktualne godziny otwarcia, a co trzecia możliwości dostawy. Przede wszystkim firmy widoczne w Google otrzymują średnio 4,3 razy więcej telefonów. Ich strony odwiedza 2,6 razy więcej zainteresowanych. Dlatego, by pomóc lokalnym biznesom powstało wyzwanie Local Love, które zachęcamy do spacerów i aktualizowania informacji o lokalnych biznesach na Mapach.

#LocalLove – pomaganie przez dreptanie

Na czym polega wyzwanie? W ramach akcji #LocalLove użytkownicy Map Google na urządzeniach z systemem Android mają 4 tygodnie na zaktualizowanie 25 000 informacji o lokalnych biznesach w Polsce. W aplikacji Mapy Google na czas wyzwania został dodany specjalny licznik z postępami. Jest dostępny w zakładce Opublikuj. Po wybraniu go pojawi się kilka pytań dotyczących biznesów w okolicy, które wymagają aktualizacji. Każda osoba będzie mogła potwierdzić informacje (np. “Czy ta cukiernia jest otwarta do 17:00?” / “Czy to miejsce istnieje?”). Jedno dotknięcie wystarczy, żeby jego aktualizacja była zaliczona do całkowitej puli.

Jak wesprzeć lokalnych przedsiębiorców? Dołącz do #LocalLove - infografika, zrzut z ekranu aplikacji
Jak wesprzeć lokalnych przedsiębiorców? Dołącz do #LocalLove

Zrób kilka kroków i wspieraj przedsiębiorców w sąsiedztwie

Do wyzwania #LocalLove można dołączyć używając dowolnego urządzenia mobilnego z Androidem. Użytkownik aktualizuje informacje o lokalnych biznesach i tym samym wspiera właścicieli firm w okolicy: http://bit.ly/LocalLoveChallenge.

Źródło: Map Google