Wypłyń na międzynarodowe wody biznesu – PAIH Forum Biznesu 2022 startuje 5 października. Jak stawiać pierwsze kroki na globalnych rynkach? Jak poznawać partnerów biznesowych i realizować kontrakty w najdalszych zakątkach świata? Te pytania często zadają sobie przedsiębiorcy, którzy chcąc wypłynąć na międzynarodowe wody biznesu. Wydarzenie PAIH Forum Biznesu 2022 to świetna okazja do zdobycia tej wiedzy i poznania aktualnych szans i wyzwań na rynkach międzynarodowych. Wydarzenie odbędzie się 5 października na PGE Narodowym.

PAIH Forum Biznesu 2022 skierowane jest do polskich przedsiębiorców, ze szczególnym uwzględnieniem MŚP. Grupę docelową Forum stanowią przedsiębiorstwa planujące lub już realizujące ekspansję zagraniczną, instytucje otoczenia biznesu oraz przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego.

Przede wszystkim Forum służy edukacji w zakresie możliwości rozwoju na rynkach zagranicznych i wspierania przez Agencję w podejmowaniu decyzji i realizacji ekspansji zagranicznej. Wydarzenie umożliwi również lepsze poznanie potrzeb przedsiębiorców, co pozwoli PAIH zapewnić im w przyszłości jeszcze bardziej kompleksowe wsparcie. W agendzie tegorocznego spotkania nie zabraknie perspektywy współpracy międzynarodowej w trudnych warunkach rzeczywistości wojennej i „pocovidowej”.

Wypłyń na międzynarodowe wody biznesu - PAIH Forum Biznesu 2022 startuje 5 października - ludzie siedzą przy stole przed otwartymi laptopami.
Wypłyń na międzynarodowe wody biznesu – PAIH Forum Biznesu 2022 startuje 5 października

Warsztaty branżowe i sesje networkingowe

Podczas wydarzenia odbędą się warsztaty i panele poświęcone prezentacji rynków i branż. Ponadto blok podsumowujący udział Polski w Wystawie Światowej EXPO 2020 Dubai. Programie zawiera prezentację oferty inwestycyjnej oraz eksportowej, konsultacje dla MŚP, prezentacje partnerów PAIH (instytucje wpierające ekspansję zagraniczną polskich podmiotów). Ponadto także bezpośrednie spotkania z pracownikami Agencji, przedstawicielami partnerów regionalnych, ambasad, izb oraz instytucji otoczenia biznesu oraz szeroko rozumiany networking.

Wartością dodaną będzie możliwość bezpośredniego kontaktu uczestników Forum z przedstawicielami Zagranicznych Biur Handlowych PAIH. Pozwoli to przedsiębiorcom wzmocnić relacje na poszczególnych rynkach zagranicznych.

Zarejestruj się na wydarzenie:  paihforumbiznesu.gov.pl

Przeczytaj także: Kryzys energetyczny w Chinach. Susza pogłębia problemy z łańcuchem dostaw

Kryzys energetyczny w Chinach. Susza pogłębia problemy z łańcuchem dostaw. Ekstremalna susza w Chinach doprowadziła w ostatnich tygodniach do niskiego poziomu wód. Spalone regiony, zależne od energii wodnej, zostały zmuszone do zamknięcia fabryk lub ograniczenia produkcji. W rezultacie racjonowania energii pod znakiem zapytania stanęły globalne łańcuchy dostaw. Szkody ponieśli także giganci Toyota i Tesla.