Trendy technologiczne 2022. Co może przynieść rok 2022 w zakresie technologii? W jakie rozwiązania i narzędzia powinny zainwestować przedsiębiorstwa, aby uprościć swoje przepływy pracy, zoptymalizować koszty i zwielokrotnić produktywność?

4 główne trendy technologiczne, które będą kształtować 2022 rok

1. Rozproszone środowiska pracy

Pandemia nadal trwa a kolejne działania przeciwepidemiczne zmuszają do pracy zdalnej miliony pracowników na całym świecie. Dlatego tysiące firm koncentruje się na zasobach ułatwiających organizację nowych form pracy. Technologie chmurowe, rozwiązania pozwalające na zdalne monitorowanie i zarządzanie dokumentami i infrastrukturą druku oraz kwestia bezpieczeństwa nadal będą głównymi priorytetami dla przedsiębiorstw w 2022 roku.

Trendy technologiczne 2022 - kobieta pisze na klawiaturze laptopa.
Trendy technologiczne 2022

2. Zrównoważony rozwój jako siła napędowa adopcji chmury

Globalne tempo transformacji cyfrowej w ostatnich dwóch latach przyśpieszyło z powodu koronawirusa. W 2022 roku trend ten będzie się utrzymywał. A konieczność przeciwdziałania zmianom klimatycznym będzie dodatkową dźwignią tego procesu. Własne badania Lexmarka wykazały, że drukowanie w chmurze prowadzi do zmniejszenia zużycia papieru średnio o 30%.

3. Szersze zastosowanie IoT w różnych branżach

Experci Lexmark dawno dostrzegli korzyści płynące z IoT – druk był jednym z pierwszych obszarów biznesu wykorzystujących IoT do zarządzania drukarkami. Ponadto konserwacji predykcyjnej i pozyskiwania danych. Technologia IoT przekształciła już wiele branż. W nadchodzącym roku przebije się także do handlu detalicznego i opieki zdrowotnej.

4. Wbudowane bezpieczeństwo (security-by-default) staje się koniecznością

Security-by-default (domyślne bezpieczeństwo) w oprogramowaniu oznacza, że ​​domyślne ustawienia konfiguracji są najbezpieczniejszymi ze wszystkich możliwych ustawień. Wraz z dynamicznym rozwojem nowych technologii rośnie też świadomość organizacji w zakresie ochrony przed zagrożeniami cyberbezpieczeństwa. Coraz częściej firmy zdają sobie sprawę z tego, jak że ich dane są tak bezpieczne, jak elementy, na których zostały zbudowane aplikacje je obsługujące.

Źródło: Lexmark

Przeczytaj także: Zawód psychoterapeuta – pilnie potrzebny. Szczerze o pieniądzach odc. 98

W krajach OECD w każdym momencie 20% osób w wieku produkcyjnym cierpi na jakąś chorobę z domeny zdrowia psychicznego. 80% wszystkich chorych to osoby w wieku największej aktywności zawodowej (30–59 lat). Psychoterapeuci są dziś na rynku rozchwytywani tymczasem w Polsce ten zawód póki co jest nieuregulowany. A to oznacza np. że nie zawsze można zweryfikować czy osoba podająca się za psychoterapeutę rzeczywiście nim jest. Więcej na ten temat w najnowszym odcinku programu @Szczerze o pieniądzach mówi Renata Mizerska Prezes Zarządu Polskiej Rady Psychoterapii, a zaprasza Ernest Bodziuch.