Galeria Polskiej Młodej Sztuki Dom Aukcyjny S.A tworzy pierwszą krajową sieć galerii partnerskich pod szyldem GOYPA oraz planuje ekspansję zagraniczną. Uruchomiła platformę Gallery of Young Polish Art (GoYPA), a projekt pozyskał już pierwszą rundę finansowania. Strategia zakłada stworzenia sieci Galerii Partnerskich w największych miastach w Polsce. Jednocześnie planuje wejście na rynki zagraniczne, m.in. do Francji, Hiszpanii, USA oraz do Izraela. Misją platformy jest dotarcie do Klientów i miłośników sztuki na całym świecie.

W najbliższych miesiącach Spółka planuje podpisanie umów z Galeriami Partnerskimi m.in. w Opolu i Katowicach oraz realizację wystaw w Paryżu, Chicago i Tel Awiwie. Poza tradycyjnymi metodami dotarcia do szerszej grupy odbiorców, w planach uwzględnione jest również stworzenie aplikacji mobilnej oraz nowych produktów. Przede wszystkim leasingu dzieł sztuki dla firm oraz możliwości wynajmu dzieł sztuki długoterminowego dla Klientów Indywidualnych.

Galeria Polskiej Młodej Sztuki Dom Aukcyjny S.A tworzy pierwszą krajową sieć galerii partnerskich  - wystawa w galerii, obrazy, fotele i stolik z zastawa do herbaty.
Galeria Polskiej Młodej Sztuki Dom Aukcyjny S.A tworzy pierwszą krajową sieć galerii partnerskich

Współpraca z inwestorami w Polsce

Jej Partnerem biznesowymi są m.in. Q Value S.A., Finance Navigator Sp. z o. o. Działalność Galerii wspierają też inni finansowi Mecenasi tacy jak ESALIENS TFI oraz Super Fund TFI S.A. Rynek potrzebuje konsolidacji i współpracy. Ponadto platformy, za pośrednictwem której dzieła polskich artystów zostaną zaprezentowane lokalnej i światowej opinii publicznej. Potencjał rynku jest ogromny, a młoda sztuka polska reprezentuje najwyższy światowy poziom, a także cieszy się uznaniem wśród krytyków oraz marszandów na całym świecie.

Gallery of Young Polish Art to wyjątkowe miejsce, które promuje niezwykłych artystów i ich znamienity dorobek. Galeria posiada w swoich zbiorach prace takich twórców jak Joanna Misztal, Ewa Witkowska, Józef Wilkoń czy Włodzimierz Kwiatkowski.

Rynek sztuki w Polsce i za granicą

Polski rynek sztuki bije rekordy, a wartość sprzedanych w kraju dzieł sztuki i antyków wyniosła w 2020 roku 418,5 mln zł. Szacuje się, że w 2021 roku przekroczy ona poziom 500 mln zł. Potencjał Europy Zachodniej czy USA jest wielokrotnie większy.

Przede wszystkim wartość Młodej Polskiej Sztuki jest mocno niedoszacowana w porównaniu z Europą Zachodnią czy USA. Przykładowo wartość obrotu jednego Domu Aukcyjnego na Zachodzie wynosi tyle, ile wszystkich podmiotów w Polsce łącznie. Inwestorzy na całym świecie uznają dzieła sztuki za jedną z lepszych i bezpieczniejszych inwestycji. Zdarza się, że zainwestowany kapitał zostaje pomnożony o kilkaset procent w ciągu zaledwie kilku czy kilkunastu lat.

Wśród zbiorów Galerii znajdują się zarówno dzieła uznanych twórców, jak i prace młodego, obiecującego pokolenia, dopiero rozpoczynającego swoją artystyczną przygodę. Ponadto w ofercie można znaleźć różnorodne prace: począwszy od malarstwa, rzeźby, aż po nowoczesne projekty aranżacyjne.

Gallery of Young Polish Art to również działania edukacyjne i kulturalne. W planach jest organizacja pokazów mody, przeglądów małych form teatralnych czy kameralnych koncertów i występów tanecznych. W Galerii będą również prowadzone profesjonalne warsztaty malarskie dla amatorów, którzy marzą, aby nauczyć się malować.

Źródło: Galeria Młodej Polskiej Sztuki Dom Aukcyjny S.A.