Home Biznes Wybrano nowego Prezesa Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej

Wybrano nowego Prezesa Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej

Na zdjęciu: Lukas Beglinger, Ambasador Szwajcarii w Polsce, który wziął udział w spotkaniu członków Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej.

 

W dniu 17 czerwca 2014 roku odbyło się Walne Zgromadzenie Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej, w trakcie którego został wybrany nowy Zarząd Izby. Pierwsze posiedzenie Zarządu odbyło się zaraz po Walnym Zgromadzeniu. Podczas spotkania Zarząd ukonstytuował się i wybrał Prezesa oraz Wiceprezesów. Prezesem Izby został Marek Szymański, Prezes Franke Polska. Natomiast Alexandra Bishop, Ewa Grenda, Michał Ciszak oraz Marek Kondrat objęli funkcję Wiceprezesów Zarządu.

Polsko-Szwajcarska Izba Gospodarcza powstała w 1998 roku w Warszawie, zrzesza ponad 170 firm, w tym większość przedsiębiorstw szwajcarskich, działających w Polsce. Misją Izby jest budowa oraz rozwój kontaktów gospodarczych między naszym krajem a Szwajcarią oraz promowanie i kształtowanie pozytywnego wizerunku inwestycji szwajcarskich w Polsce i polskich w Szwajcarii.

Marek Szymanski

Nowy Prezes Izby – Marek Szymański od ponad 20 lat związany jest ze szwajcarską marką Franke. Od 2006 roku piastuje stanowisko Prezesa Zarządu Franke Polska oraz jednocześnie Dyrektora Regionalnego Europy Wschodniej. Za sprawą jego zaangażowania udało się przeprowadzić restrukturalizację firmy, zwiększyć udział w rynku i wzmocnić pozycję handlową marki. Obecnie Franke Polska zatrudnia 74 osoby, ma znaczący udział w polskim rynku zlewozmywaków i konsekwentnie rozwija sprzedaż innowacyjnych urządzeń kuchennych.

Marka Franke to synonim szwajcarskiej jakości, wiarygodności i profesjonalizmu. Działalność firmy to wzorcowy przykład rozwoju, w oparciu o wykorzystanie lokalnych zasobów. Innowacyjne produkty Franke produkowane są przy zachowaniu rygorystycznych norm ochrony środowiska, zgodnie ze szwajcarskimi standardami.

Marek Szymański jako Prezes Zarządu Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej będzie koncentrował się na promowaniu i wspieraniu rozwoju polsko-szwajcarskich stosunków gospodarczych oraz działalności biznesowej firm członkowskich. Do zadań nowego Prezesa należy zapewnienie dynamicznego rozwoju Izby, w oparciu o nowatorskie projekty adresowane do firm stowarzyszonych.

 

 

 

Na zdjęciu: Marek Szymański, Prezes Zarządu Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej, Prezes Franke Polska