Mazda CX-30 debiutowała na polskim rynku we wrześniu ubiegłego roku. Bardzo szybko stała się jednym z najchętniej kupowanych modeli marki w Polsce. Coraz częściej też doceniana przez firmy, a także wybierana przez klientów indywidualnych. Teraz dodatkowo potwierdzili to fachowcy z branży, przyznając jej nagrodę Fleet Awards 2020 w kategorii „Najlepszy samochód dla menedżera w kategorii średni SUV/ Crossover”.

Eksperci flotowi docenili pakiet technologii i imponujące wyposażenie już w standardowej wersji Mazdy CX-30 (KAI), które sprawiają, że podróżowanie tym modelem jest przyjemniejsze. Ponadto również bardziej intuicyjne i bezpieczne, a to szczególnie ważne parametry wyboru samochodu służbowego.

Mazda CX-30 z nagrodą Fleet Awards 2020 - czerwone auto  zaparkowane na drodze
Mazda CX-30 z nagrodą Fleet Awards 2020

Wyróżnienie Fleet Awards 2020 to kolejna nagroda dla Mazdy CX-30 i, co ważne, w całkowicie odmiennej kategorii. Na początku roku stylistyka Mazdy CX-30 została doceniona przez międzynarodowe grono ekspertów. Kilka miesięcy po rynkowym debiucie przyznali temu modelowi prestiżową nagrodę „Red Dot: Product Design 2020”. Teraz uznanie ekspertów flotowych potwierdza wszechstronny charakter tego kompaktowego SUV-a. Świetnie odnajduje się on w ruchu miejskim, jak i podczas dłuższych podróży. Przestronne i praktyczne wnętrze dostępne jest w kilku wersjach kolorystycznych i wykończenia. Każdy kierowca może poczuć się w nim komfortowo. Sylwetka samochodu, będąca najnowszą interpretacją przełomowego języka stylistycznego KODO, zachowuje witalność. Jednocześnie oferuje jakość znaną z marek premium, co doceniają zarówno użytkownicy prywatni, jak i kierowcy aut firmowych.

Mazda – 5 gwiazdek w testach Euro NCAP

Warto podkreślić, że Mazda CX-30 otrzymała także maksymalną notę, czyli 5 gwiazdek w testach Euro NCAP. Co zarówno dla kierowców, jak i pasażerów oznacza pewność i komfort podróżowania i było także brane pod uwagę także przez flotowych ekspertów.

Mazda CX-30 nie zawodzi nawet najbardziej wymagających kierowców. Przede wszystkim tych, dla których pełna mobilność oraz bezpieczeństwo i komfort podróżowania są parametrami testowanymi podczas codziennych, intensywnych podróży służbowych. Statuetka Fleet Awards 2020 dołączyła do grona prestiżowych nagród. Potwierdzając tym samym uniwersalnych charakter kompaktowego SUV-a, który wybierany jest zarówno przez profesjonalistów, jak i użytkowników prywatnych.

Plebiscyt Fleet Awards Polska odbył się w tym roku w zmienionej formie. Od początku istnienia Plebiscytu jego formuła wielokrotnie się zmieniała, jednak za każdym razem składał się on z dwóch integralnych części. Wielkiego Testu Flotowego oraz głosowania internetowego. Tym razem jednak było inaczej. Ze względów bezpieczeństwa Wielki Test Flotowy odbył się w formie spotkań indywidualnych. Dzięki czemu managerowie flotowi mogli przetestować wybrane auta w całkowicie bezpiecznych warunkach.

Głosowanie internetowe odbyło się za pośrednictwem strony www.fleet-awards.pl. Wartości rezydualne samochodów osobowych, terenowych i dostawczych nominowanych w Plebiscycie opracowała firma Info-Ekspert, wieloletni partner wydarzenia.

Fleet managerowie, osoby odpowiedzialne za zakup pojazdów do firm, dyrektorzy oraz przedstawiciele sektora MŚP mogli oddawać głosy na najlepsze samochody w 16 kategoriach oraz na najlepsze usługi flotowe – w ośmiu. Organizatorem Plebiscytu Fleet Awards jest Magazyn FLOTA, należący do portfolio Forum Media Polska będącego częścią Forum Media Group (FMG).

Źródło: MAZDA