Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze na temat: Bankructwo, niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA.
Działając na międzynarodowym rynku firma może wpaść w kłopoty tylko dlatego, że partner z zagranicy podlega innym zasadom i innemu prawu niż polska firma. Dlatego zrozumienie i świadomość swoich obowiązków vs obowiązków i zasad obowiązujących partnera z innego kraju jest kluczowa dla zabezpieczenia interesów członka zarządu i interesów spółki. W końcu decyzje podejmowane w czasie zawirowań na rynkach finansowych mogą skończyć się osobistą odpowiedzialnością i zarzutami karnymi.
O praktycznych aspektach współpracy polskich firm z firmami z USA Mecenas Robert Nogacki, partner zarządzający Kancelarii Prawnej Skarbiec opowie wraz z Michael’em Traison, z Cullen and Dykman LLP, uznanej kancelarii prawnej z Nowego Jorku.

Panel dedykowany jest prawnikom współpracującym z członkami zarządu i przedsiębiorcom prowadzącym interesy ze spółkami amerykańskimi.

W zagmatwanym świecie ładu korporacyjnego, poszczególne jurysdykcje nadają własny, charakterystyczny rys roli członków zarządu w zarządzaniu i nadzorowaniu działalności spółki, a także ich obowiązkom wobec spółki, jej interesariuszy oraz przestrzegania wymogów regulacyjnych. Warto zatem poznać niuanse mogące zaważyć na płynności finansowej spółki jak i osobistej odpowiedzialności.
Zabezpiecz interesy swoich klientów:

Weź udział w bezpłatnym webinarze i dowiedz się:

Jakie są różnice pomiędzy zasadami odpowiedzialności członków zarządów firm polskich i amerykańskich? I Jakie pułapki rodzi to dla polskich firm?
Jak członkowie zarządu mogą zabezpieczyć się przed odpowiedzialnością osobistą w przypadku współpracy z firmami z USA?
Jak zabezpieczyć firmę przed niewypłacalnością kontrahenta czy partnera biznesowego z USA ?
W jaki sposób odzyskać pieniądze od amerykańskiego wierzyciela?
Co zrobić w sytuacji, gdy amerykańska firma będąca dłużnikiem polskiej firmy ogłasza upadłość?

25.06.2024 godz. 15:00-16:30 pl czasu

spotkanie online

w języku angielskim

Paneliści:

Robert Nogacki, partner zarządzający Kancelaria Prawna Skarbiec
Mikołaj Chałas, kancelaria Prawna Skarbiec
Michael Traison, partner Cullen and Dykman LLP, uznanej kancelarii prawnej z Nowego Jorku

Rejestracja