Home Biznes Amerykańska spółka technologiczna przejęła jedną z firm z grupy 7bulls.com

Amerykańska spółka technologiczna przejęła jedną z firm z grupy 7bulls.com

Amerykańska spółka technologiczna SeaChange International, notowana na giełdzie NASDAQ (SEAC), przejęła polską DCC Labs, firmę z grupy 7bulls.com, zajmującą się tworzeniem oprogramowania i rozwiązań dla telewizji cyfrowej. Po krótkim okresie współpracy z DCC Labs, SeaChange docenił polski zespół informatyków i programistów, uznając, że ich kompetencje i wiedzę warto mieć we własnych strukturach. Za 8 mln dolarów SeaChange kupił całość udziałów spółki – 50 proc. należące do 7bulls.com i 50 proc. należące do jej prezesa Marka Kiełczewskiego, który jednocześnie objął stanowisko Senior Vice President Consumer Premises Equipment (CPE) Software w strukturze SeaChange International.

Transakcja została zamknięta 6 maja br. SeaChange International zapłacił za akcje DCC Labs gotówką i własnymi akcjami.  Uważamy, że w usługach IT właściwym kierunkiem jest specjalizacja. W każdej ze spółek grupy rozwijaliśmy i rozwijamy kompetencje i know-how w dziedzinach dobrze dobranych do potrzeb określonych grup klientów komentuje Konrad Wawruch, Prezes Zarządu 7bulls.com. Zespół DCC Labs naprawdę solidnie zapracował na uznanie. Zdeterminowanie SeaChange International było wyjątkowe. Nowy właściciel, jako światowy lider działający na rynku telewizji cyfrowej, zapewni DCC Labs rozwój i skokowe zwiększenie skali obecności na światowych rynkach, na co spółka w pełni zasługuje dodaje Konrad Wawruch.

DCC Labs projektuje rozwiązania dla świata telewizji cyfrowej i internetowej, w tym m.in. dla producentów sprzętu elektronicznego oraz operatorów telekomunikacyjnych. Specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania dla telewizji internetowej dedykowanej (IPTV) i niezależnej od infrastruktury sieciowej (OTT), cyfrowej, naziemnej i kablowej (DVB S/C/T). Zespół DCC Labs to ok. 70 osób, które tworzą m.in. software dla dekoderów telewizji cyfrowych, ale też aplikacje mobilne, interfejsy graficzne i inne rozwiązania. W portfolio klientów DCC Labs są najwięksi polscy i światowi operatorzy oraz nadawcy satelitarni, kablowi i IPTV.

SeaChange, zanim zdecydował się na przejęcie, zlecił DCC Labs opracowanie oprogramowania dekodera dla jednego z dużych europejskich operatorów sieci kablowej, w tym zaprojektowanie interfejsu i home gateway w oparciu o nowoczesną technologię RDK 2.1. Informatycy z Polski szybko poradzili sobie z zadaniem. Następnie SeaChange zaangażował DCC Labs w realizację kolejnych projektów rozwinięcia i unowocześnienia video home gateway dla innego europejskiego operatora sieci kablowej. Po kilku miesiącach Amerykanie wiedzieli, że trafili na unikalnego partnera. Udana i sprawna realizacja wspólnych projektów przekonała nas, że doświadczenie i mocne kompetencje DCC Labs wyjątkowo dobrze pasują do naszej strategii nakierowanej na bardziej efektywne działanie. Przejęcie DCC Labs przełoży się na wysoką jakość i innowacyjność naszych usług i produktów – komentuje Ed Terino, CEO SeaChange International. Kupując polską spółkę Amerykanie postawili wszystko na jedną kartę i zamykają własną działalność operacyjną w zakresie oprogramowania dla urządzeń klienckich.

To, że tak ważny gracz jak SeaChange International zainteresował się jedną z naszych spółek, potwierdza, że prowadzimy całą firmę w dobrym kierunku. Planujemy kolejne inwestycje, które też będą polegać na budowaniu unikalnych i solidnych kompetencji. Przypadek DCC Labs pokazuje, że duże międzynarodowe firmy stawiające na nowoczesność tego właśnie chcą od branży IT – podkreśla Konrad Wawruch, Prezes Zarządu Grupy 7bulls.com.

 

DCC Labs; 7bulls.com