Elektryczna Mazda MX-30 dostępna od 2020 r. regularnie notuje stabilne wyniki sprzedaży zarówno w Europie, jak i w Polsce. W ciągu niespełna trzech lat na polskie drogi trafiło już ponad 800 sztuk tego przełamującego konwencje elektrycznego SUV-a.

Niespotykana wcześniej kampania

Jego wprowadzeniu na nasz rynek towarzyszyła niespotykana wcześniej kampania Ekodopłaty Mazdy – autorskiego programu Mazda Motor Poland polegająca na wsparciu sprzedaży samochodu elektrycznego jeszcze przed uruchomieniem rządowego programu dopłat „Mój elektryk”. To między innymi jej efekty pozwoliły MX-30 w pierwszych czterech miesiącach obecności w zdobyć tytuł elektrycznego debiutu 2020 r. i pozycję nr 4 wśród wszystkich samochodów elektrycznych sprzedanych tego roku na naszym rynku.

Teraz Ekodopłata Mazdy powraca dla modelu MX-30 z rocznika 2022 w formie vouchera o wartości 20 000 zł do wykorzystania według uznania klientów na usługi, akcesoria, Polsce wyposażenie, bądź obniżenie ceny samochodu.

Dzięki naszej akcji, cena Mazdy MX-30 może zaczynać się już od 141 100 zł, co czyni ten model najkorzystniej pozycjonowanym elektrycznym SUV-em na rynku, a po uwzględnieniu maksymalnej dopłaty w programie „Mój elektryk” w wysokości 27 000 zł cena może zaczynać się od 114 100 zł. To mniej niż najtańsza wersja porównywalnej Mazdy CX-30 ze słabszym silnikiem i manualną skrzynią biegów – podsumowuje Piotr Nowak, Dyrektor Sprzedaży Mazda Motor Poland.

Ekodopłatą Mazdy w formie vouchera o wysokości 10 000 zł na usługi, akcesoria, wyposażenie lub obniżenie ceny samochodu objęte są także Mazdy MX-30 z obecnego rocznika produkcji. To także czyni ten model najkorzystniej wycenionym elektrycznym SUV-em w bieżącej ofercie wszystkich producentów na polskim rynku. Alternatywą dla Ekodopłaty Mazdy dla rocznika 2022 jest korzystny leasing 100% w Mazda Finance przy 45% wpłaty własnej, 24 mies. finansowania i wykupie na poziomie 19%.

Mazda MX-30: kompaktowy SUV

Który już w podstawowej wersji Prime-Line oferuje bogate wyposażenie obejmujące m.in. kolorowy wyświetlacz head-up na przedniej szybie, nawigację satelitarną, interfejs Apple CarPlay/Android Auto, 18-calowe felgi z lekkich stopów, kamerę cofania, adaptacyjny tempomat i pakiet systemów bezpieczeństwa i-Activsense.

We wnętrzu wykonanym w jakości premium 20% materiałów pochodzi z recyklingu. Mazda MX-30 z silnikiem o mocy 145 KM i akumulatorem o pojemności 35,5 kWh zapewnia zasięg w mieście do 265 km wg WLTP.

Źródło: Mazda