Wiele nowoczesnych technologii wciąż bardziej kojarzy się ze światem science fiction niż z codziennym życiem. Jednak coś co wczoraj było jeszcze fantazją, dziś staje się powszechnym produktem lub usługą. Nowoczesne technologie to klucz do sukcesu w biznesie, konkurencyjności innowacyjnego myślenia i rozwoju firmy w skali globalnej. Ale  – bez wątpienia – najważniejszy jest człowiek.

Podczas największej w Polsce konferencji technologicznej – Masters & Robots  (8-9.10/Warszawa) – o sile technologii i jej działaniu na rzecz ludzkości, technologicznych i etycznych wyzwaniach biznesu, najbardziej pożądanych kompetencjach zawodowych będą dyskutować najgorętsze nazwiska w branży, m.in. David Hanson – geniusz, wizjoner i przedsiębiorca, twórca Sophi  – najbardziej znanego humanoidalnego robota, Mo Gawdat, ekspert od AI i robotyki, który pracował przy tworzeniu tajnych innowacyjnych technologii Google`a, Anahita Moghaddam – założycielka Neural Beings, trenerka Global CEOs, uczennica Dalajlamy, Michael Ventura, światowy ekspert od design`u, kreujący firmę opartą na „empathic design” czy Leesa Soulodre, konsultantka w zarządzaniu innowacjami, która pomogła wystartować od zera firmom, o obecnej łącznej wartości ponad 14 mld dolarów.
W konferencji bierze udział ponad 70 ekspertów i praktyków z całego świata.

Głównymi sponsorami wydarzenia są międzynarodowy inwestor, lider młodego pokolenia polskich przedsiębiorców, od lat wspierający startupy – Sebastian Kulczyk oraz polski gigant ubezpieczeniowy PZU.

Przeczytaj także:

Na uczestników wydarzenia czekają m.in.: 3 sceny: główna scena Masters & Robots, scena dla młodzieży Masters & Robots Youth oraz scena MIT COINs – poświęcona szczególnie tematyce AI i analityce danych prowadzona przez profesorów z MIT. W trakcie konferencji odbędą się również warsztaty z zagranicznymi ekspertami, wykłady i panele dyskusyjne.

Masters & Robots to także wydarzenia towarzyszące, jak np. organizowany 7 października finał międzynarodowego konkursu dla startupów SingularityU Poland GLOBAL IMPACT CHALLENGE. Jego zwycięzca, wybrany spośród finałowej 10-tki, weźmie udział w Global Startup Program – prestiżowym programie akceleracyjnym Singularity University w Dolinie Krzemowej, a także otrzyma zaproszenie do trzeciej edycji „InCredibles” Sebastiana Kulczyka.

Dodatkowym wydarzeniem będzie także HACKATHON Antisemitism, realizowany przed konferencją w dniach 4-6 października wraz z Ambasadą Izraela. Przez 48 godzin programiści z Izraela, Ukrainy i Polski będą pracować nad rozwiązaniem problemu antysemityzmu w Internecie. W trakcie SingularityU Poland GLOBAL IMPACT CHALLENGE zostaną zaprezentowani zwycięzcy.

materiał prasowy