Mazda z ekodopłatą dla każdego klienta. Od poniedziałku 21 września w salonach Mazdy w Polsce dostępny jest pierwszy elektryczny model marki – MX-30. Wprowadzeniu samochodu do sprzedaży towarzyszy akcja specjalna. Oferta zawierająca Ekodopłatę Mazdy w wysokości 18 750 zł brutto do każdego egzemplarza MX-30 zamówionego do końca października 2020 r. Niezależnie od wybranej wersji wyposażenia. 

W roku, w którym Mazda Motor Corporation świętuje 100-lecie istnienia, na europejskich rynkach debiutuje pierwszy elektryczny model japońskiego producenta – MX-30. Wprowadzenie samochodu do sprzedaży poprzedzone było wakacyjną prezentacją dwóch przedprodukcyjnych egzemplarzy, które udostępnione zostały także do jazd testowych wybranej grupie przedstawicieli mediów i klientom prywatnym oraz flotowym.

Mazda z ekodopłatą dla każdego klienta- czerwone auto zaparkowane na drodze
Mazda z ekodopłatą dla każdego klienta

Ekodopłata i dogodne finansowanie

Przede wszystkim ekodopłata Mazdy wynosi 18 750 zł i jest to maksymalna wartość dofinansowania rządowego. Różnica jest taka, że dopłata Mazdy przyznawana jest każdemu klientowi. Ponadto także firmom, bez konieczności wypełniania skomplikowanych wniosków i zawierania długich umów na posiadanie samochodu. To oznacza, że do końca października 2020 r. rekomendowana cena MX-30 wynosi od 124 150 zł brutto. Taka cena za bogato wyposażoną wersję Kai. Dodatkowo, elektryczna Mazda z Ekodopłatą jest dostępna w różnych formach atrakcyjnego finansowania. W postaci kredytu lub leasingu z wpłatą własną od 0 do 30%. W tym w leasingu SkyPremium Go już od 810 zł netto miesięcznie. Regulamin akcji dostępny jest u autoryzowanych Dealerów Mazdy.

Alternatywą dla Ekodopłaty Mazdy jest oferta obejmująca stację ładowania typu wallbox za 1 zł i promocyjne finansowanie kredytu lub leasingu samochodu.

Kompaktowa Mazda MX-30

Mazda MX-30 to kompaktowy, elektryczny SUV, który ma najbogatsze wyposażenie standardowe w segmencie i doskonale uzupełnia obecną gamę modelową marki. Elektryczna Mazda MX-30 przykuwa uwagę wykończeniem wnętrza w jakości premium z wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu. Ponadto elegancką stylistyką zaprojektowaną, jak wszystkie współczesne modele Mazdy, zgodnie z filozofią projektowania Kodo. Sylwetka nadwozia MX-30 potwierdza piękno prostoty, a minimalistyczny i przemyślany projekt sprawia, że samochód jest wyrazisty, ale nie pretensjonalny. Najważniejsze cechy zewnętrzne, czyli drzwi freestyle i charakterystycznie poprowadzona linia dachu, to znaki rozpoznawcze MX-30.

MX-30 wprowadza wśród modeli Mazdy nową technologię napędu elektrycznego, nazwaną e–Skyactiv. Osią jej jest akumulator litowo-jonowy o pojemności 35,5 kWh. Zapewnia on zasięg 200 km w cyklu mieszanym i 265 km w cyklu miejskim (wg normy WLTP), co znacznie przekracza średnie dzienne zapotrzebowanie klientów europejskich wynoszące 48 kilometrów. Ta specyfika MX-30 sprawia, że jest to samochód zaprojektowany z myślą o codziennych potrzebach.

Źródło: MAZDA