E-windykacja w ING Księgowość – rusza pilotażowa usługa. Platforma fakturowa od początku pozawala monitorować należności oraz generować automatyczne przypomnienia, ponaglenia i monity. Od zeszłego roku użytkownicy aplikacji mogą dodatkowo poprawić swoją płynność dzięki prostemu zlecaniu faktur do finansowania. Usługa Finansowania faktur pozwala zamienić fakturę na gotówkę w pełni online. W cyklu życia należności brakowało nam jedynie możliwości zarządzania fakturami po ich przeterminowaniu.

W ramach pilotażu firma podjęła współpracę z platformą Payhelp, która służy do windykacji online. Przeznaczona jest dla mikro i małych przedsiębiorców. W prosty i szybki sposób pozwala na odzyskanie pieniędzy z niezapłaconych faktur. Działania prowadzone są przez doświadczony zespół z wieloletnim doświadczeniem firmy BEST, operatorem serwisu Payhelp.

E-windykacja w ING Księgowość - rusza pilotażowa usługa - kobieta wyciąga z portfela kartę kredytową
E-windykacja w ING Księgowość – rusza pilotażowa usługa

E-windykacja to innowacja

Skuteczna windykacja kojarzy się Przedsiębiorcom z kosztownym, złożonym i skomplikowanym procesem. Często klienci boją się popsuć relację z kontrahentami. Przez co aż 90% mikro i małych przedsiębiorców boryka się z nieterminowymi płatnościami ze strony kontrahentów. Dzięki powierzeniu spraw ekspertom z grupy Best klienci ING Księgowość mogą w prosty i skuteczny sposób odzyskać swoje należności. Mogą skupić się na rozwoju i prowadzeniu biznesu zamiast dochodzić sowich należności.

Payhelp dzięki innowacyjnej platformie windykacyjnej w pierwszej kolejności prowadzi działania polubowne, a w razie konieczności także sądowe. Odzyskane pieniądze przez Payhelp trafiają bezpośrednio na konto przedsiębiorcy. Dodatkowo klienci mają możliwość dostępu do podejmowanych działań polubownych online, 24/7 z poziomu swojego konta. Ponadto o ewentualnym etapie sądowym decydują w trakcie postępowania windykacyjnego. Na każdym etapie mają możliwość wycofania sprawy z obsługi.

W Payhelp Klient płaci tylko za sukces. Za działania windykacyjne rozlicza się po odzyskaniu środków na konto bankowe, a prowizja za działania naliczana jest tylko od zwindykowanej kwoty z faktury.

Firma Best działa zgodnie z Zasadami Dobrych Praktyk. Dba o zachowanie dobrych relacji między Klientem a jego Dłużnikiem oraz pomaga Klientom na każdym etapie, w podejmowaniu działań prewencyjnych, aby w przyszłości unikać sytuacji braku zapłaty za fakturę
Szczegóły oferty można znaleźć na stronie ingksiegowosc.pl

Aplikacja mobilna ING Office oraz platforma ING Księgowość

ING Księgowość to ekosystem dla przedsiębiorców, którego operatorem jest spółka ING Usługi dla Biznesu, specjalizująca się w szerokiej palecie usług niebankowych – nie tylko dla klientów ING Banku. Spółka w ramach swojej oferty rozpoczęła wdrażanie szeregu narzędzi wspierających prowadzenie biznesu. Zaproponowane rozwiązania tworzą nowoczesną propozycję  w ramach której każdy przedsiębiorca znajdzie coś dla siebie. Głównym celem jest stworzenie szerokiego wachlarzu usług komplementarnych dla firm. Rozwiązania będą dostępne w rozwiązaniach, które Spółka już dziś oferuje swoim Klientom. Aplikacja mobilna ING Office oraz platforma ING Księgowość (fakturowanie, samodzielna księgowość, biuro rachunkowe) oferują rozwiązania dla każdej firmy na rynku.

Obecnie w rozwiązaniu do zarządzania fakturami ING Księgowość jest zarejestrowane blisko 90 tysięcy firm. Posiadanie rachunku w ING Banku nie jest konieczne aby korzystać z aplikacji, jednak cześć funkcji jest wtedy niedostępna (np. proste regulowanie płatności za faktury). W ramach oferty klienci mogą obecnie korzystać z usługi finansowania faktur – w pełni elektronicznego, lekkiego faktoringu dla firm i przedsiębiorców.

Źródło: ING