Samsung pomaga i przekazuje sprzęt ADG ratownikom medycznym. Pralki i suszarki do ubrań trafią do Związku Zawodowego Pracowników Państwowego Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego przy „Meditrans”. Urządzenia pomogą ratownikom medycznym, dyżurującym w najbardziej obciążonych stacjach wyczekiwania, w utrzymaniu czystości i sterylności mundurów.

Praca ratowników medycznych w czasie epidemii wiąże się z szeregiem zagrożeń. To oni znajdują się na pierwszej linii frontu i przyjmują zgłoszenia o interwencję. Przede wszystkim mają bezpośredni kontakt z chorymi. Niezwykle istotne jest, aby odzież, w której ratownicy wykonują swoją pracę gwarantowała im bezpieczeństwo.

Technologia kontra wirus

Specjalne umundurowanie wymaga ciągłego prania w wysokich temperaturach, która pozwala pozbyć się zanieczyszczeń i drobnoustrojów. Stacje ratownictwa medycznego muszą posiadać zatem odpowiedni sprzęt, który umożliwi pracownikom szybkie czyszczenie i suszenie mundurów. Dlatego pralki Samsung wyposażone w technologie pozwalające na dokładne pranie ubrań oraz suszarki, dzięki którym mundury będą dużo szybciej gotowe do ponownego użycia, zostały przekazane Związkowi Zawodowemu Pracowników Państwowego Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego przy „Meditrans”.

Samsung pomaga. Przekazuje sprzęt AGD medykomwyświetlacz pralki
Samsung pomaga. Przekazuje sprzęt AGD medykom

Samsung pomaga

„Bardzo dziękujemy firmie Samsung za przekazanie sprzętu. Dla nas ważne jest to, że są to urządzenia wysokiej klasy. Posiadają parametry, które przede wszystkim pozwalają na utrzymanie mundurów ratowników w absolutnej czystości i sterylności. Pralki i suszarki trafią do najbardziej obciążonych stacji wyczekiwania, które każdego dnia przyjmują po kilkadziesiąt interwencji. Dzięki temu, że ratownicy będą mieli sprzęt na miejscu zminimalizujemy zagrożenie wynikające z konieczności przewożenia odzieży ochronnej. Ponadto zyskamy czas. Cieszymy się, że Samsung pomaga i przekazuje sprzęt, a tym samym dba o wspólne dobro i angażuje się w pomoc, dzięki czemu my możemy lepiej pracować.” – powiedział Karol Bielski, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego “Meditrans” SP ZOZ w Warszawie.

„W tym trudnym dla wszystkich czasie ważne jest, abyśmy wzajemnie sobie pomagali. Ponadto reagowali na potrzeby tych, którzy odgrywają kluczową rolę w niesieniu pomocy w czasie epidemii.” – powiedział Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska.

Pralki i suszarki Samsung zostaną rozdzielone między warszawskie stacje wyczekiwania, które przyjmują najwięcej zgłoszeń interwencyjnych.

Źródło: news.samsung.com/pl/