Home Biznes 70 nowych miejsc pracy w Wałbrzyskiej SSE

70 nowych miejsc pracy w Wałbrzyskiej SSE

Ponad 70 milionów złotych zainwestuje firma CEDROB w Kluczborku na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzięki inwestycji zatrudnienie znajdzie 70 osób. Polski przedsiębiorca wybuduje i wyposaży zakład produkcyjny, w którym wytwarzane i magazynowane będą gotowe pasze dla zwierząt gospodarskich.

Jest to piąta inwestycja na terenach objętych specjalną strefą w Kluczborku, gdzie na przedsiębiorców czekają jeszcze 4 hektary wolnych gruntów.   

W Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, obejmującej województwa wielkopolskie, dolnośląskie, opolskie i lubuskie, działa ponad 170 firm, z czego najwięcej z kapitałem polskim, niemieckim i włoskim. Inwestorzy zatrudnili ponad 40 tysięcy osób i zainwestowali 18,6 mld złotych. WSSE oferuje jeszcze ponad 1000 ha atrakcyjnych i uzbrojonych gruntów oraz zapewnia wsparcie na każdym etapie realizacji inwestycji.

Przypominamy, że inwestorzy prowadzący działalność w WSSE korzystają z ulg podatkowych – od 25 proc. do 55 proc. kosztów inwestycji lub zatrudnienia, w zależności od wielkości przedsiębiorstwa i jego lokalizacji.

źródło: Ministerstwo Gospodarki