Wiosenne słońce pobudza motywację do podejmowania różnego rodzaju aktywności fizycznych. Nie od dziś wiadomo, że zbilansowana dieta, aktywny tryb życia pomagają w utrzymaniu zdrowia i dobrej kondycji zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Jednak szybki pęd życia, stres, natłok codziennych obowiązków sprawiają, że zdrowie schodzi na dalszy plan. Z pomocą przychodzi deweloper Aurec Home, który wykorzystując elementy infrastruktury miejskiej i naturalne atuty okolicy tworzy ekologiczne osiedla z infrastrukturą sportową, zachęcając mieszkańców do aktywności fizycznej, która jest integralną częścią naszego życia.

Jak wynika z raportu MultiSport Index 2022 zrealizowanego na zlecenie Benefit Systems badającego aktywność fizyczną i samopoczucie Polaków, przed wybuchem pandemii największym motywatorem do podejmowania aktywności była potrzeba wsparcia zdrowia fizycznego. Taką motywację zgłaszało aż 47 proc. aktywnych fizycznie Polaków. W pierwszym roku pandemii nastąpiła zmiana z powodu nadmiernego stresu, problemów z kręgosłupem czy też wzrostu masy ciała. Wtedy też wszystkie motywacje dotyczące zdrowia (23 proc.), samopoczucia (24 proc.) i sylwetki (23 proc.) stały się równie istotne w kontekście aktywności. Dziś, wraz z rosnącą skalą problemów związanych ze zdrowiem psychicznym, aktywność fizyczna staje się ważnym elementem dbania o dobrostan mentalny już dla 42 proc. Polaków. Motywator ten jest szczególnie widoczny wśród osób w wieku 30+ i jest dominujący wśród czterdziestolatków.

Żyj zdrowo i aktywnie

Nabywcy rozglądając się za własnym „M” coraz częściej szukają kompletnej oferty i wybierają nie tyle samo lokum, ile przestrzeń do komfortowego życia. Dokładnie taką, która najlepiej zaspokoi ich wszystkie potrzeby. Kupujący najbardziej cenią sobie bliskość natury i miejsca przeznaczone do aktywnego wypoczynku. Dlatego deweloperzy tworzą osiedla będące niejako miniaturą miasta w mieście. Innymi słowy przestrzeń ergonomicznie zaplanowaną i dopasowaną do ludzi, a nie na odwrót. Koncepcja ta zakłada budowę osiedli wielofunkcyjnych, które zaspokajają podstawowe potrzeby mieszkańców, a strefy sportowe są na wyciągnięcie ręki.

Doskonałym przykładem takiej inwestycji jest osiedle Miasteczko Jutrzenki zlokalizowane na warszawskich Włochach. Deweloper Aurec Home tworzy unikalną przestrzeń mieszkalną, w której łączy trzy strefy podnoszące komfort i jakość życia: aktywność fizyczną, wypoczynek i ekologię. Mieszkańcy do dyspozycji mają prywatne strefy Aurec Active, w których mogą zadbać o swoje zdrowie i kondycję bez konieczności przemieszczania się do odległych centrum sportowych.

Wiosna – najlepszy czas na aktywność fizyczną z Aurec Home - siłownia ze sprzętami do ćwiczeń Aurec Home
Wiosna – najlepszy czas na aktywność fizyczną z Aurec Home

W strefach aktywności Aurec Active na lokatorów czekają sale fitness i pilates oraz przestronna siłownia, które zachęcają do porannego treningu. Mieszkańcy mogą szlifować formę pod okiem wykwalifikowanego instruktora bez ryzyka kontuzji. Dodatkowym plusem jest to, że nie trzeba opłacać karnetu, za to można przyjść o dowolnej porze i trenować według własnych upodobań – komentuje Mariola Żak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Aurec Home.

Trening i relaks „pod chmurką” w Aurec Active

Trening na powietrzu to znakomita odskocznia od spędzania całego dnia w biurze przy komputerze lub podczas home office. Lekarze podkreślają, że słońce to najlepsze źródło witaminy D3, która ma wszechstronne właściwości zdrowotne. Poprawia funkcjonowanie układu krążenia, odpowiada za prawidłowy rozwój układu kostnego, wspomaga układ mięśniowy, a także podwyższa naturalną odporność. Odpowiednie dotlenienie mózgu wpływa na lepszą koncentrację i pamięć, a dodatkowo zmniejsza poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu. Trening na łonie natury jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które szybko tracą motywację i nudzą się ćwiczeniami na stacjonarnej siłowni.

Na terenie zielonego osiedla Miasteczko Jutrzenki lokatorzy znajdą bogato wyposażoną plenerową siłownię czy zielone ścieżki do biegania. Ponadto prywatne szklarnie do uprawiania warzyw, ziół czy kwiatów oraz elementy wypoczynku tj. drewniane leżanki. Na dachach budynków usytuowane są strefy relaksu z komfortową przestrzenią do wypoczynku oraz z pięknym widokiem na panoramę Warszawy. Na najmłodszych lokatorów czekają edukacyjne oraz wodne place zabaw w bezpiecznej ogrodzonej przestrzeni. A wszystko to w dogodnej lokalizacji, zaledwie 15 minut od centrum miasta – dodaje Mariola Żak.

Wiosna – najlepszy czas na aktywność fizyczną z Aurec Home - ludzie na dziedzińcu osiedla spędzają czas wśród zieleni.
Wiosna – najlepszy czas na aktywność fizyczną z Aurec Home

Aurec Home – w zgodzie z naturą

Osiedle mieszkaniowe Miasteczko Jutrzenki od dewelopera Aurec Home otoczone jest terenami zielonymi, z licznymi drzewami, krzewami czy alejami spacerowymi. Doskonała lokalizacja i infrastruktura powodują, że jest to przestrzeni dostosowanych do potrzeb singli, młodych małżonków, par spodziewających się nowych członków rodziny, jak i seniorów.
Deweloper we wszystkich swoich inwestycjach stosuje innowacyjne, ekologiczne rozwiązania, które podnoszą komfort życia i sprzyjają ochronie środowiska naturalnego. Inwestor instaluje w budynkach systemy oszczędzające energię, m.in.: panele fotowoltaiczne, gruntowe wymienniki ciepła, wentylację mechaniczną czy odzysk wody deszczowej. Rozwiązania te nie tylko służą ekologii, ale także pozwalają zaoszczędzić lokatorom na comiesięcznych rachunkach. Eko mieszkańcy mają do dyspozycji solarne ławki i miejsca parkingowe z ładowarkami dla samochodów elektrycznych.

Dwa mieszkania w cenie jednego – najnowsza oferta od Aurec Home

Deweloper w V etapie sprzedaży mieszkań z inwestycji Miasteczko Jutrzenki wprowadził rewelacyjną ofertę „dwa w cenie jednego”. Inicjatywa Aurec Home już podbija warszawski rynek nieruchomości. Promocja gwarantuje podwójne zyski: oszczędzeniu jednorazowo i zarobieniu długoterminowo większej sumy pieniędzy. Aurec Home udostępnia dla klientów lokale o powierzchni 90 m2, podzielone na dwa mniejsze w pełni funkcjonalne mieszkania, w sporo niższej cenie za metr kwadratowy. Nieruchomość jest przestronna i odpowiednio zagospodarowana. Każdy lokal posiada oddzielną kuchnię i łazienkę oraz gotowa do zamieszkania, gdyż ekipa specjalistów z Aurec Home zajmuje się także wykańczaniem mieszkań pod klucz. Warto zapoznać się z najnowszą ofertą dewelopera.