Konferencja „Czas na ESG!” już 28-29 września. Wydarzenie będzie doskonałą okazją do zapoznania się z aktualnymi wyzwaniami, jakie czekają na przedsiębiorców w związku z potrzebą dostosowania do wymogów w zakresie realizacji strategii zrównoważonego rozwoju.

W ciągu dwóch dni będą mieli Państwo możliwość wysłuchać prezentacji i dyskusji, w których udział weźmie 50 Ekspertów z kluczowych na rynku polskim, firm i instytucji. Ponadto ze względu na stacjonarny charakter konferencji, skorzystać z opcji networkingu wśród 150 uczestników.

„Czas na ESG!” już 28-29 września - czerwona infografika z logo firm i miniaturowymi twarzami prelegentów konferencji.
Konferencja „Czas na ESG!” już 28-29 września.

Tematyka wydarzenia „Czas na ESG!” będzie koncentrować się m.in. wokół następujących zagadnień:

  • Jak się przygotować do nadchodzących wyzwań z zakresu ESG
  • Case studies wdrożonych strategii
  • Raportowanie niefinansowe w praktyce
  • Ryzyka klimatyczne i ich wpływ na biznes
  • Etyczne wyzwania odpowiedzialności społecznej biznesu

Dzięki temu, że agenda jest podzielona na sesje wspólne i równoległe ścieżki tematyczne, każdy z uczestników sam wybierze interesującą ją/go tematykę.

Serdecznie zachęcamy do udziału. Szczegółowe informacje: www.czasnaesg.pl

Przeczytaj także: 15-minutowe miasto, czyli luksus bliskości i dostępności

15-minutowe miasto, czyli luksus bliskości i dostępności. Jeszcze niedawno wizja miast przyszłości skupiała się wokół latających samochodów, przestrzeni wypełnionych sztuczną inteligencją. Tymczasem rozwój miast w trzecim dziesięcioleciu XXI wieku idzie w całkiem przeciwną stronę. Wracamy do kameralnych społeczności lokalnych, idei slow life i zielonych przestrzeni. A najważniejsze potrzeby życia codziennego można załatwić w ciągu 15-minutowego spaceru.

Koncepcję miasta 15-minutowego opracował w 2016 roku Carlos Moreno, profesor paryskiej Sorbony i guru progresywnych, miejskich planistów. W jego wizji miasto przyszłości jest witalne, otwarte, dostępne, różnorodne i prężne. Ze zdwojoną siłą pomysł Francuza powrócił do debaty publicznej po wybuchu pandemii COVID-19, która na zawsze zmieniła styl i sposób życia wszystkich ludzi na świecie.

Przewartościowanie priorytetów

Ostatnie stulecie spędziliśmy na separacji dzielnic mieszkalnych od biznesowych. Domy zamieniliśmy na sypialnie, stojąc w kilkugodzinnych korkach, podróżując do pracy. Zrezygnowaliśmy z małych sklepów na rzecz wielkich centrów handlowych, a rozrywkę ulokowaliśmy w multipleksach.