Biznes pomaga w walce z koronawirusem. Koalicja firm wspierających walkę z koronawirusem powstała, aby wesprzeć diagnostykę koronawirusa w Polsce. Celem inicjatywy jest umożliwienie realizacji bezpłatnych testów diagnostycznych w kierunku SARS-CoV-2 szpitalom, stacjom sanitarno-epidemiologicznym. Ponadto wszystkim innym podmiotom, które na pierwszej linii frontu zmagają się z epidemią w naszym kraju. Firmy podejmują także inne inicjatywy mające na celu pomoc w trudnych czasach, powstają m.in. eksperckie filmy wyjaśniające najważniejsze kwestie dotyczące koronawirusa.

Koalicja firm wspierających walkę z koronawirusem to inicjatywa, która umożliwiła realizację bezpłatnych testów molekularnych w kierunku SARS-CoV-2 na rzecz szpitali, stacji sanitarno-epidemiologicznych i lekarzy. Innymi słowy dla tych, którzy od kilku tygodni zmagają się z pandemią w naszym kraju. Laboratorium Warsaw Genomics wykonuje już 2000 testów w kierunku koronawirusa każdego dnia. Wszystkie dzięki środkom przekazanym przez darczyńców – realizowane są bezpłatnie dla podmiotów systemu ochrony zdrowia.

Biznes walczy z koronawirusem

Sprawne rozpoczęcie realizacji testów diagnostycznych w naszym laboratorium było możliwie dzięki zaangażowaniu firm, które przeznaczyły środki finansowe na zabezpieczenie palącej potrzeby. Przede wszystkim po to, by realizować więcej testów dla szpitali i placówek medycznych. W obliczu pandemii, jako lekarze i naukowcy, którzy codziennie realizują zaawansowane, wielkoskalowe badania genetyczne, nie mogliśmy stać bezczynnie. Przekazane przez darczyńców środki umożliwiły nam sprawne rozpoczęcie badań we współpracy z resortem zdrowia. Wykonujemy już dwa tysiące testów dziennie, a skala zaangażowania cały czas rośnie. Dlatego możemy cały czas realizować badania nieodpłatnie – mówi prof. dr hab. n. med. Krystian Jażdżewski, współzałożyciel Warsaw Genomics.

Biznes pomaga w walce z koronawirusem

W działania w ramach Koalicji firm wspierających walkę z koronawirusem zaangażował się biznes, m.in. organizacja ANG Spółdzielnia.

Potrzeby, które zaspokajamy jako przedsiębiorcy, potrzeby naszych klientów i nasze muszą widzieć to co jest ważne dla świata. Znaleźliśmy się w bardzo trudnej sytuacji, wymagającej aktywizacji solidaryzmu społecznego, również biznesowego. Powinniśmy i chcemy podzielić się swoją energią w walce z epidemią, dlatego wspieramy działania Warsaw Genomics i inicjujemy własne. Zachęcamy inne firmy do zaangażowania się w tę inicjatywę. Co ważne, może ona pomóc tysiącom osób, w tym lekarzom i personelowi medycznemu w walce z koronawirusem – mówi Artur Nowak-Gocławski

Ekspert odpowiada na pytania o koronawirusa

ANG Spółdzielnia współpracuje z Warsaw Genomics także na innych płaszczyznach. Wcześniej rozpoczęta wspólna akcja w ramach badamygeny.pl będzie kontynuowana, gdy zapanujemy nad dzisiejszym problemem. Aktualnie, by wspierać wiedzę na temat koronawirusa razem z prof. Krystianem Jażdżewskim zrealizowała film, w którym profesor odpowiada na obecnie najbardziej nurtujące całe społeczeństwo pytania. M.in. jak rozprzestrzenia się koronawirus, czy warto, aby każdy nosił maseczkę ochronną oraz jakie są objawy choroby. Ponadto czy zwierzęta mogą być nosicielami, a także czy upał osłabia wirusa i jak długo utrzymuje się on na powierzchniach. ANG umożliwiło także oglądającym zadawanie profesorowi dodatkowych pytań.

Pytania od widzów dotyczyły przede wszystkim dostępności testów i sposobów na zadbanie o swoje zdrowie w warunkach domowych. Ponadto pytali o zasady postępowania podczas wychodzenia z domu czy zakupów. Profesor odpowiedział także na pytania, kto jest najbardziej narażony na zarażenie oraz jakie leki są rekomendowane do leczenia koronawirusa. Film z odpowiedziami profesora dostępny jest na naszych profilach społecznościowych – dodaje Artur Nowak-Gocławski.

Biznes z pomocą w dobie pandemii

Są to pierwsze filmy przygotowane w ramach projektu ANG4Life, który zrodził się z potrzeby jeszcze większego dbania o społeczność ANG. Ideą pomysłu jest dostarczanie treści dotyczących dobrego życia i inspirowanie do tego, aby lepiej traktować siebie i świat. W tym momencie założenia projektu uległy zmianie. Pomysłodawcy dostrzegają bowiem potrzebę ciągłej edukacji i wszechstronnej pomocy w dobie pandemii koronawirusa jako sprawę najważniejszą. Filmy można znaleźć na profilu ANG Spółdzielni: https://www.facebook.com/spoldzielnia/

Warsaw Genomics to największa w Europie firma specjalizująca się w diagnostyce genetycznej. W laboratoriach Warsaw Genomics wykonywanych jest ponad 300 różnych testów genetycznych wykorzystujących zaawansowane i zgodne ze światowymi standardami narzędzia diagnostyki molekularnej. Kierowany przez prof. dr. hab. n. med. Krystiana Jażdżewskiego i dr. hab. n. med. Annę Wójcicką interdyscyplinarny zespół Warsaw Genomics tworzą lekarze oraz naukowcy Uniwersytetu Warszawskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Misją Warsaw Genomics jest zapewnienie pacjentom rozwiązań medycyny genowej. Dzięki tym metodom nie zachorują lub będą mogli jak najszybciej podjąć działania jak najskuteczniejszego leczenia. Warsaw Genomics od 2017 roku realizuje unikatowy program profilaktyki onkologicznej Badamy Geny, w ramach którego przebadano już ponad 25 tysięcy osób. W marcu 2020 roku Warsaw Genomics przystąpiło do realizacji badań genetycznych w kierunku SARS-CoV-2. Badania istotnie wspierają proces diagnostyki koronawirusa w naszym kraju.

ANG Spółdzielnia to profesjonalna organizacja pośrednictwa finansowego i ubezpieczeniowego, która posiada oddziały na terenie całej Polski. Z organizacją współpracuje blisko 1000 osób, w tym ponad 300 spółdzielców. Jej partnerami biznesowymi są wszystkie najważniejsze banki i towarzystwa ubezpieczeniowe w kraju. Spółdzielnia powstała w roku 2010, jako alternatywne dla korporacji miejsce pracy dla doświadczonych ekspertów kredytowych i ubezpieczeniowych. Formuła spółdzielni gwarantuje członkom współwłasność i współdecydowanie o kierunkach działania Spółdzielni. ANG Spółdzielnia jest organizacją, która przywiązuje dużą wagę do tego, aby być firmą odpowiedzialną społecznie i rozwijającą się zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Jako jedyna w branży pośredników finansowych wydaje roczny zintegrowany raport społeczny.

Źródło: angspoldzielnia.pl