Reckitt Benckiser to globalna firma produkująca i dystrybuująca środki higieny, wyroby medyczne i produkty lecznicze. Firma przekazała blisko 30 tysięcy masek ochronnych dla polskich oddziałów i klinik neonatologicznych i pediatrycznych.

Reckitt Benckiser

Trafiły one do ponad 80 oddziałów i klinik. Firma świadomie wybrała oddziały pediatryczne i neonatologiczne, chcąc w ten sposób wspomóc pracujący tam personel w opiece nad najmłodszymi pacjentami. Reckitt Benckiser wyraża głęboką wdzięczność wszystkim osobom zaangażowanym w walkę z pandemią.

Reckitt Benkciser prowadzi też międzynarodowy portal edukujący o COVID-19 (www.covid-19facts.com). Są na nim publikowane zweryfikowane i pochodzące z wiarygodnych źródeł informacje dotyczące koronawirusa. Portal dostarcza wiedzy i aktualnych faktów na temat choroby. Także obala mity i podaje jasne wskazówki dotyczące wykrywania objawów i zapobiegania zakażeniu. W ten sposób Reckitt Benckiser uczestniczy w ważnych działaniach edukacyjnych i zapobiega rozprzestrzenianiu się błędnych informacji na temat wirusa. W aktualnej sytuacji firma wspiera lokalne rynki w wielu miejscach świata, do których dotarła epidemia, dostosowując swoje działania pomocowe do występujących tam potrzeb.

Źródło informacji: ENMEDICA CONSULTING