Mazda przedstawia CX-30 na rok modelowy 2024 z ulepszonymi systemami bezpieczeństwa, wyrafinowaną stylistyką i rozbudowanymi funkcjami informacyjno-rozrywkowymi.

Rocznik modelowy 2024 jest świadectwem japońskiego kunsztu i może pochwalić się kilkoma ulepszeniami, w tym zmienionymi kolorami i aktualizacjami systemów bezpieczeństwa oraz funkcji informacyjno-rozrywkowych, zapewniając kierowcy innowacyjną technologię i wygodę.

Najnowsza wersja Mazdy CX-30 została wyposażona w cztery zaktualizowane funkcje bezpieczeństwa aktywnego, które pracują w synergii, zapewniając najwyższy poziom ochrony. Dodano ostrzeżenia o rozproszonej uwadze kierowcy (Distracted Driver Alert), ulepszone autonomiczne hamowanie awaryjne w nocy (AEB – Autonomous Emergency Braking), zwiększono dokładność systemu Intelligent Speed Assist (ISA). Poprawiono także dostosowanie prędkości w systemie Cruising & Traffic Support (CTS).

Mazda Connect

Mazda CX-30 2024 oferuje najnowsze funkcje informacyjno-rozrywkowe Mazda Connect z ulepszoną funkcjonalnością obsługi smartfona. Instrukcje nawigacji z Apple CarPlay oraz Android Auto mogą być teraz wyświetlane na wyświetlaczu head-up, co jest nowością w ofercie Mazdy. Funkcja ta zwiększa bezpieczeństwo i wygodę prowadzenia, pozwalając kierowcy na skupienie wzroku na drodze, jednocześnie dostarczając mu niezbędne wskazówki nawigacyjne.

Bezprzewodowe integracje Apple CarPlay i Android Auto są już także dostępne, dzięki czemu podłączenie telefonu do samochodu jest łatwiejsze. Zaktualizowana CX-30 wyposażona jest w bezprzewodową ładowarkę, która zapewnia pełne naładowanie telefonu podczas długich podróży bez konieczności podpinania kabli.

Powiększony centralny wyświetlacz o przekątnej 10,25 cala pozwala kierowcom łatwo przeglądać informacje w czasie rzeczywistym. Widok map w nawigacji został rozszerzony dzięki przezroczystym ramkom wyświetlacza.

Nowe możliwości nawigacji

Zaktualizowany system nawigacji posiada teraz funkcję wyszukiwania interesujących miejsc online, dzięki czemu wyniki są bardziej dokładne, trafne i przydatne. Ulepszenia obejmują również udoskonalenia funkcji mapowania terenu, które działają w połączeniu z czujnikiem żyroskopowym 3D, aby dokładnie obliczyć pozycję pojazdu. Jest to możliwe nawet w miejscach, w których odbiór sygnału GPS jest słaby.

Mazda CX-30 z rocznika modelowego 2024 jest dostępna w szerokiej gamie kolorów nadwozia, z nowo wprowadzonymi kolorami Ceramic White i Zircon Sand, które zostały dodane do obecnej gamy.

CX-30 jest przykładem postępu technologicznego i rozwoju stylistyki projektowania Mazdy. Wyposażona w najnowocześniejsze rozwiązania, CX-30 podkreśla zaangażowanie Mazdy w ochronę środowiska i wspieranie harmonijnej więzi pomiędzy kierowcą a jego pojazdem.