W związku z zamknięciem szkół prezydent Katowic ogłosi dla uczniów konkurs czytelniczy. Do wygrania będą nagrody pieniężne.

Projekt skierowany jest do katowickich uczniów, którzy przez koronawirus w dniach 12-25 marca nie będą uczęszczali do szkoły.

„W kolejnych dniach uczniowie i studenci będą mieli dużo wolnego czasu. Bardzo ważne jest, aby nie przeznaczali go na aktywności, które narażą ich na potencjalny kontakt z koronawirusem. Bo w konsekwencji narazi to także ich bliskich, zwłaszcza starszych. Jednym z dobrych pomysłów na ten czas jest lektura książek” – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. „Jako rodzic doskonale wiem, jak trudno jest czasami namówić dzieci na czytanie książek. Dlatego na nagrody w ramach konkursu zdecydowaliśmy się przeznaczyć aż 5 tys. zł”  – dodaje.

Książki kontra koronawirus

Mechanizm konkursu będzie zakładał, że każdy młody uczestnik będzie musiał sfotografować zdjęcie książki, którą planuje przeczytać i razem z uzasadnieniem wyboru danego tytułu i #ZaczytaneKatowice wrzucić na swój profil w mediach społecznościowych. Następnie o umieszczeniu wpisu będzie musiał poinformować organizatora konkursu.

Zatem szczegóły zgłoszenia, tryb przyznawania nagród oraz regulamin w sobotę rano będzie umieszczony na stronie internetowej www.katowice.eu. Również pojawi się na kontach Urzędu Miasta Katowice (Facebook i Instagram) w mediach społecznościowych.

Źródło: Kurier PAP

https://biznestuba.pl/featured/koronawirus-zywnosci-w-sklepach-nie-zabraknie/