Deni Cler stawia na sport – pierwsza kolekcja sportowa w historii marki. Swoboda i komfort, ale także aktywność fizyczna i zdrowy tryb życia to idee, które w ostatnich latach wybrzmiewają bardzo głośno. Jako że moda jest odzwierciedleniem tego, co dzieje się wokół nas to trendy te, można z łatwością zaobserwować na ulicach. Zmiany stylu życia, które wpłynęły na sposób ubierania się, zainspirowały Deni Cler i powstał zupełnie nowy projekt – Deni Cler Sport.

Inspiracją do stworzenia kolekcji Deni Cler Sport był wszechobecny trend athleisure, czyli sportowa odzież na co dzień. Modele są przeznaczone przede wszystkim do treningu. Jednak dzięki uniwersalności i trosce projektantów stylizacje będą odpowiednio prezentować się także podczas codziennego użytkowania.

Deni Cler Sport = komfort i wygoda

Komfort i swoboda są dziś kluczowe przy kompletowaniu garderoby i tworzeniu stylizacji. Doświadczenia pandemii, izolacji i pracy zdalnej spowodowały, że po sportowe, wygodne zestawy zaczęto sięgać coraz częściej. Kierunek w modzie, który zakłada noszenie sportowej odzieży na co dzień został zapoczątkowany już w latach 70. XX w. To wtedy nasiliły się społeczne trendy – dbanie o zdrowie i uprawianie sportu. Zestawy inspirowane ubraniami do treningów zaczęły zdobywać coraz większą popularność. Postpandemiczny zwrot ku komfortowi i uniwersalności tylko zwiększył skalę zjawiska. Athleisure, czyli stylowy dres na trening i do wyjścia „na miasto” na stałe wpisał się w krajobraz europejskich ulic.

Deni Cler stawia na sport – pierwsza kolekcja sportowa w historii marki - kobieta w sportowym stroju skacze do góry.
Deni Cler stawia na sport – pierwsza kolekcja sportowa w historii marki

Jogging i siłownia, ale też wyjście do galerii

W nowej kolekcji znaleźć można m.in. topy, T-shirty, bluzy, różne rodzaje legginsów i spodni oraz puchowe kurtki. Projektanci marki pracując nad nową linią zastosowali najwyższej jakości, specjalistyczne tkaniny przeznaczone dla sportowej odzieży. Konstrukcje zastosowane w linii Deni Cler Sport mają odpowiednią ergonomię. Starannie przystosowano je do uprawiania różnego rodzaju ćwiczeń. Szczególną uwagę poświęcono jakości wykonania i wytrzymałości, które są w tym segmencie niezwykle ważne.

Równie ważna co jakość i wytrzymałość jest kwestia designu projektów. Linia zawiera aktualne trendy charakterystyczne dla ubrań sportowych. Kolorystycznie projektanci skupili się na połączeniu szarości z czernią. Z dostępnych modeli można złożyć zestaw odpowiedni na każdą okazję. Docelowo modele przeznaczone są do treningów, ale są też zgodne z aktualnymi trendami.

Kolekcja sportowa to kolejna nowość od marki z włoskimi korzeniami. Niedawno firma zaprezentowała najświeższą kolekcję na sezon jesień-zima 2022/23. „Viaggio in città” czyli „Miejska podróż” została zainspirowana stylem życia w największych światowych metropoliach. Deni Sport jest uzupełnieniem „klasycznej” kolekcji marki o ubrania z nowego segmentu.

Źródło: Deni Cler