W minioną sobotę, 20 czerwca br., jedni z największych przedstawicieli polskiego biznesu już po raz trzeci spotkali się na boisku piłkarskim, aby wziąć udział w charytatywnym meczu Biznesowej Ligi Pomocy. Przedsiębiorcy, a wśród nich Lech Kaniuk, Dyrektor Generalny PizzaPortal.pl, jako jedna drużyna zagrali „ramię w ramię” z gwiazdami Ekstraklasy. Cały dochód ze spotkania został przeznaczony dla podopiecznych Fundacji Gajusz.

Biznesmeni i sportowcy w szczytnym celu

Na stadionie SMS im. K. Górskiego w Łodzi wystąpili reprezentanci firm, osoby prywatne, a także profesjonalni piłkarze. Aby dołączyć do tej sportowo-charytatywnej akcji należało wykupić cegiełkę o wartości co najmniej 1 000 PLN. Trenerami drużyn zostali: Czesław Michniewicz (biali) i Jarosław Bieniuk (niebiescy), który poprowadził swój zespół do zwycięstwa. Na boisku zgromadzeni kibice mogli oglądać zawodników reprezentujących wiele firm, wśród nich znalazł się również Lech Kaniuk, Dyrektor Generalny  PizzaPortal.pl, największego serwisu do zamawiania jedzenia onilne.

Możliwość zagrania w wielkim, finałowym meczu Biznesowej Ligi Pomocy, to dla mnie wielki honor i zaszczyt. Jestem bardzo szczęśliwy, że po raz kolejny mogłem wziąć udział w tak wyjątkowym wydarzeniu. Uważam za doskonały pomysł połączenie relacji biznesowych i sportu z inicjatywą charytatywną dla potrzebujących – podsumowuje Kaniuk.

Wielkie sportowe emocje na murawie!

Dla przedstawicieli firm grających w Biznesowej Lidze Pomocy była to również wyjątkowa okazja do spotkania się na boisku ze znanymi piłkarzami. Drużyny wzmocnili Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Damian Radowicz, Krzysztof Ostrowski, Sławomir Chałaśkiewicz, Joseph Oshadogan, Mariusz Stępiński, Maciej Mielcarz i Józef Młynarczyk.

Dziękuję Lechowi Kaniukowi i wszystkim przedsiębiorcom, którzy wzięli udział w III edycji Biznesowej Ligii Pomocy. To oni są dla mnie największymi bohaterami tego meczu. W strugach deszczy na boisku nie brakowało determinacji  i sportowej rywalizacji. Chciałbym, żeby po BLP15 więcej osób pamiętało o dzieciakach z Fundacji Gajusz dla których zorganizowaliśmy ten mecz – mówi Marcin Ciącio, Partner IQ Sport Advisory Group, organizator Biznesowej Ligi Pomocy.

W zaciętej, sportowej walce na boisku nie przeszkodziły nawet trudne warunki pogodowe. Licznie padające bramki, dostarczyły kibicom niezapomnianych wrażeń. Po celnych strzałach Radosława Matusiaka, Damiana Radowicza i Mariusza Raduszewskiego (niebiescy) oraz  Łukasza Brozia i Jakuba Rzeźniczaka (biali) wielki mecz charytatywny zakończył się wynikiem 7:4 dla drużyny niebieskich. Choć spotkanie musiało zakończyć się  wygarną jednej drużyny – tej prowadzonej przez Jarosława Bieniuka, to nikt w Biznesowej Lidze Pomocy nie czuł się przegrany. Niewątpliwie bowiem najważniejsze w tym spotkaniu były dzieci z domowego hospicjum Fundacji Gajusz, a nie padające gole.

źródło: materiały prasowe