Kobiety w IT – ruszyła rekrutacja do Lead IT, Lady! Women in Technology, ogólnopolskie stowarzyszenie kobiet z obszarów IT i nowych technologii, we współpracy z firmą technologiczną Grand Parade, uruchomiła program Lead IT, Lady!. Przede wszystkim to 9 miesięczny program warsztatowy. Jego celem jest wsparcie kobiet w podejmowaniu ról liderskich w IT i wspieranie ich w rozwoju tych kompetencji. Rekrutacja trwa do 14 września.

Stowarzyszenie Women in Technology Poland, we współpracy z Grand Parade, zainaugurowało program Lead IT, Lady!. Organizatorzy stawiają na mentoring oraz warsztatową formę zdobywania wiedzy i praktyki liderskiej wśród kobiet aktywnych w branży nowych technologii. Program wzmacniający kobiecy leadership w IT składa się z czterech modułów skoncentrowanych na określonych polach kompetencyjnych. Od zarządzania zespołem, przez realizację własnych projektów, po konsultacje z mentorkami branżowymi. Rekrutacja trwa do 14 września. Sam program rozpocznie się 5 października i prowadzony będzie w formule online przez 9 miesięcy.  

Kobiety w IT - ruszyła rekrutacja do Lead IT, Lady! - kobieta siedzi przy biurku przed otwartym laptopem i jednocześnie rozmawia przez telefon.
Kobiety w IT – ruszyła rekrutacja do Lead IT, Lady!

Od ponad 10 lat podejmujemy szereg działań, których intencją jest przeciwdziałanie gender gap. Obserwujemy znaczącą dysproporcję, szczególnie w środowisku IT i nowych technologii, w liczbie kobiet i mężczyzn zatrudnionych na stanowiskach technicznych i specjalistycznych. Dlatego, aby pomóc ambitnym kobietom w IT odkryć swoje silne strony i wyzwolić potencjał liderki, powołałyśmy do życia Lead IT, Lady! – mówi Anna Szwiec, prezeska Stowarzyszenia Women in Technology Poland, organizatora programu

Kobiety w IT – program mentoringowy

Przede wszystkim uczestniczki otrzymują konkretne narzędzia, ukierunkowane na zdobywanie nowych umiejętności warsztaty. Ponadto wspierającą społeczność i inspirujące mentorki, które pomogą im w odkryciu pożądanej drogi.

Obok warsztatów z obszaru budowania samoświadomości, pewności siebie i kompetencji liderskich integralną częścią programu jest mentoring. Wśród ekspertek, które będą doradzać uczestniczkom są m.in. Joanna Chwastowska, liderka zespołu w Google Health; Monika Braun – Agile coach; Magdalena Firlit, trenerka Scrum; Natalia Jasińska, senior manager w Sabre, Aleksandra Maciejewicz – współzałożycielka kancelarii Lawmore specjalizującej się w obsłudze branży IT. Ponadto Aleksandra Pszczoła, CEO agencji Bee Talents wyszukującej talenty w IT.  W ramach praktyki liderskiej uczestniczki będą przewodziły zespołom realizującym projekty społeczności Women in Technology Poland, m.in. WiT4People, Let’s Solve IT i WiT Bootcamp.  Dodatkowo będą miały możliwość realizacji własnego projektu z zakresu nowych technologii, z obszarze realizacji na dowolnym polu. Na rzecz startupów, organizacji pozarządowych czy korporacji. Program wspiera merytorycznie Grand Parade, globalny technologiczny hub specjalizujący się w rozwiązaniach dla gier online i zakładów sportowych.

Liderzy projektu wierzą w efektywność mentoringu jako fantastycznego narzędzia wspierającego rozwój kompetencji liderskich. Ponadto bardzo ważna jest dla nich także idea różnorodności, zarówno w etycznym jak i biznesowym wymiarze.

Zgłoszenia do programu można przesyłać do 14 września. Aplikując bezpośrednio na stronie www.leaditlady.pl, gdzie znajdują się także szczegółowe informacje dotyczące projektu.

Źródło: womenintechnology.pl