W dobie walki z pandemią koronawirusa, szczególnie w obliczu alarmujących niedoborów sanitarnych, wiele firm decyduje się na przekształcenie swoich linii produkcyjnych i wytwarzanie środków niezbędnych do walki z COVID-19. Firma Krynica Vitamin S.A., jeden z wiodących polskich producentów napojów, rozpoczęła produkcję środków do higieny rąk. Zostaną one przekazane organizacjom publicznym i non profit.  Firma nie zamierza jednak zmieniać profilu swojej działalności. Wytwarzanie płynu dezynfekującego pozostaje bez wpływu na dotychczasową produkcję napojów, a zakład działa bez większych zakłóceń.

COVID-19 ważna higiena

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia, jednym z najskuteczniejszych sposobów ograniczania rozprzestrzeniania się koronawirusa jest dokładne i częste mycie rąk. Szczególnie istotny dla ochrony przed wirusem jest zatem dostęp do płynów dezynfekujących i mydeł do rąk. Zwłaszcza dla grup podwyższonego ryzyka zakażenia. Okazuje się jednak, że z powodu „paniki zakupowej” i opóźnień w dostawach wiele osób nie miało szans zaopatrzyć się w niezbędne środki higieny.

Polski producent napojów włącza się w walkę z COVID-19 - llinia produkcyjna
Polski producent napojów włącza się w walkę z COVID-19

W tej sytuacji, Krynica Vitamin S.A. postanowiła włączyć się w walkę z koronawirusem. Wykorzystując do tego nieużywane linie produkcyjne do wytwarzania płynów dezynfekujących. Wyrób, o nazwie handlowej „Czyste Ręce” ma, zgodnie z zaleceniami lekarzy, ponad 70% zawartość alkoholu. Tygodniowo produkowane są aż 2 miliony butelek, z których cześć  przekazywana jest na cele charytatywne.

– Cieszymy się, że polska firma może wspierać wyprodukowanym w Polsce produktem ludzi najsłabszych i potrzebujących. Mamy też oferty współpracy dla organizacji pozarządowych – powiedział Prezes Zarządu Piotr Czachorowski.

Krynica Vitamin S.A.

Producent przewiduje, że płyn trafi do instytucji i klientów indywidualnych gdy tylko zakończone zostaną testy produkcyjne. Ponadto nadwyżki produktu planuje przeznaczyć na eksport do zagranicznych klientów firmy. Zainteresowane organizacje mogą zgłaszać się pod adresem mailowym: sanitiser@krynicavitamin.com. Krynica Vitamin S.A. jest wiodącym polskim producentem napojów bezalkoholowych
i niskoalkoholowych. Specjalizuje się w produkcji napojów dla marek własnych oraz usługowym rozlewie dla produktów markowych. Dodatkowo firma posiada ponad 25-lat doświadczenia w branży napojowej i jest jednym z największych zakładów w Europie. Posiada 5 linii produkcyjnych, które produkują ponad 400 milionów puszek i butelek rocznie.