Yanosik, najpopularniejszy w Polsce asystent kierowcy stawia na interaktywność także w zakresie ubezpieczeń komunikacyjnych. Aplikacja, z której korzysta w Polsce już ponad 3 mln kierowców umożliwi obliczenie składki najtańszego obowiązkowego ubezpieczenia OC na podstawie kodu AZTEC z dowodu rejestracyjnego. Nowa funkcjonalność stworzona we współpracy z polską multiagencją CUK Ubezpieczenia zostanie udostępniona już w sierpniu. 

 Dotychczas z Yanosikiem kierowcy omijali korki i całkiem skutecznie także mandaty. Teraz idziemy o krok dalej. Ubezpieczenie to niezwykle ważna kwestia dla każdego kierowcy – mówi Adam Tychmanowicz, współtwórca Yanosika. Członkowie naszej społeczności będą mogli w niespełna dwie minuty poznać najkorzystniejszą cenę OC otrzymując ją bezpośrednio na swojego smartfona.

Kalkulacja ubezpieczenia OC będzie możliwa w specjalnej zakładce aplikacji. Wystarczy że kierowca za pomocą aplikacji Yanosik zrobi zdjęcie kodu AZTEC  w swoim dowodzie rejestracyjnym. System automatycznie porówna oferty na podstawie głównych danych zawartych w dowodzie rejestracyjnym (rodzaj pojazdu, marka, rocznik, pojemność silnika oraz jego moc). Pozostałe dane niezbędne do przeprowadzenia kalkulacji są uzupełniane przez system automatycznie.

Kalkulacja będzie brała pod uwagę aktualne oferty wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych. Po otrzymaniu wyliczenia składki, użytkownik będzie miał możliwość natychmiastowego i bezpośrednio kontaktu z infolinią czy zamówienia kontaktu w celu ustalenia szczegółów sfinalizowania umowy, takich jak chociażby zniżki. Aplikacja wskaże też najbliższą placówkę CUK i dojazd do niej.

Dzięki takim rozwiązaniom polscy kierowcy zgromadzą wszystkie niezbędne aspekty dotyczące swojego samochodu w jednym miejscu, maja je zawsze przy sobie, w aplikacji – mówi Jacek Byliński, Prezes Zarządu CUK Ubezpieczenia. Poprzez powszechne zastosowanie mobilnych i interaktywnych rozwiązań ubezpieczenia stają się w naszym kraju produktem bardziej przyjaznym i zrozumiałym.

Z danych opublikowanych przez CUK Ubezpieczenia wynika, iż średnia cena obowiązkowego ubezpieczenia OC w Polsce jest nie mniejsza niż 375 zł, natomiast maksymalnie może wynieść nawet 710 zł. Statystyczny właściciel ubezpieczanego samochodu może więc przepłacić za OC nawet 335 zł.

źródło: materiały prasowe