Lexus ogłosił podczas SEMA Show w Las Vegas 2015 partnerstwo z nowopowstałym zespołem . Współpraca dotyczy startu w zupełnie nowej serii wyścigów organizowanych w USA w roku 2016 – IMSA WeatherTech SportsCar Championship.

Team powalczy z innymi mając do dyspozycji Lexusa RC F GT3. Dla firmy oznacza to rozwój technologii, która w przyszłości trafi do aut seryjnych. Za kierownicą zasiądzie Scott Pruett – jeden z najbardziej doświadczonych kierowców wyścigowych, który swoją wiedzę ma przekuć w sukcesy zespołu stacjonującego w Michigan.

Pruett ma na koncie starty w Champ Car i NASCAR. Trzykrotny mistrz Trans-Am, pięciokrotny mistrz Grand-Am. Dokładnie pięć razy sięgał również po wygraną w 24 godzinnym wyścigu Daytony.

W pierwszym roku team F Performance Racing ma się skupić na starcie w wybranych wyścigach serii, organizacji, zbieraniu doświadczeń i danych na torze. Wszystko to ma posłużyć do przygotowania zespołu do startu w pełnym sezonie 2017/2018.

Powrót Lexusa do startu w wyścigach nie jest bez znaczenia. Jak mówi Jeff Bracken z Lexusa: „Główną misją F Performacnce Racing jest zdobywanie wiedzy i doświadczeń, której później będą transferowane i posłużą do rozwoju aut seryjnych.”“Kiedy Lexus wycofywał się ze sportów motorowych zapewniałem ich, że będę tu, do ich dyspozycji i pomocy kiedy zdecydują się na powrót.” mówił Scott Pruett. „Ten czas właśnie nadszedł i jestem ogromnie zadowolony, że będę reprezentował Lexusa na torze w F Performance RC F GT3“.

źródło: Lexus