Wiedza jest jedną z najbardziej cennych dóbr jakie posiadamy. Dzielenie się nią z innymi, powinno być czymś naturalnym i wpisanym w nasze działania. Ola Gościniak, znana jako Jestem Interaktywna, od lat wspiera kobiety w zarabianiu na dzieleniu się wiedzą. Przygotowała raport „Jesteś ekspertką! Uwierz w to!”, który ukazuje pewne wątpliwości i obawy kobiet związane z dzieleniem się wiedzą.

Badanie wykazało, że kobiety boją się podważenia swoich kompetencji i obawiają się krytyki przed podzieleniem się wiedzą publicznie. Nawet ponad 60% ankietowanych kobiet z wykształceniem wyższym obawia się, że ich wiedza nie jest wystarczająca. Co więcej, większość kobiet z wykształceniem wyższym nie uważa się za ekspertki.

Jednak pomimo chęci dzielenia się wiedzą, wiele kobiet zwleka z powodu lęku przed porażką i przekonaniem, że ich usługa musi być idealna. Wiele z nich również zwraca uwagę na swój wygląd i brakuje im pewności siebie.

Raport został opracowany na podstawie ankiety, w której wzięło udział ponad tysiąc kobiet z Polski, przeważnie z wyższym wykształceniem i zajmujących się różnymi branżami.

Ola Gościniak jest mentorką, autorką, wykładowczynią i przedsiębiorczynią. Od 2015 roku pomaga kobietom w realizacji ich marzeń i osiągnięciu niezależności finansowej, szczególnie w dziedzinie biznesu online. Jest laureatką wielu konkursów i znajduje się w gronie wpływowych blogerów.

W przygotowaniu badania oraz jego opracowaniu zaangażowana była Janina Bąk – specjalistka od badań statystycznych.

Raport „Jesteś ekspertką! Uwierz w to!” będzie dostępny w formie PDF wraz z komentarzami ekspertów od 19 lipca: https://olagosciniak.pl/raport-2023