Mija kolejny rok, w którym doświadczamy szeregu niespodziewanych zmian, niepokoju w obszarze gospodarczym i geopolitycznym, wyzwań w obszarze realizacji celów biznesowych. Paradoksalnie, tak trudna i krucha rzeczywistość jest dla działów HR okazją do pokazania swojej silnej pozycji w organizacji.

HR. Zdobądź przewagę w dynamicznej rzeczywistości

O tym, że dla rozwoju i funkcjonowania organizacji w czasach BANI (ang. kruchych, niespokojnych, nielinearnych i niezrozumiałych) jest to kluczowa rola, wiedzą dojrzałe organizacje. Tylko inwestycje w działania personalne odpowiadające na rzeczywiste potrzeby pracowników dają szansę na przetrwanie i rozwój organizacji w zmiennych i niespokojnych czasach.

Jednym z kluczowych wyzwań stojących przed liderami jest dziś budowanie harmonijnych organizacji. Nie jest to łatwe i szybkie do realizacji, bo w działania trzeba zaangażować wszystkich.

Prezesi i członkowie zarządów muszą przebić silosy, w których pracują i postawić na współpracę.

Liderzy muszą działać w sposób zintegrowany, aby sprawnie stawić czoło wyzwaniom, które coraz częściej okazują się być interdyscyplinarn. Do tego zachodzą one szybko zmieniającym się środowisku biznesowym. I wreszcie pracownicy, dla których poczucie sensu i równowagi między życiem osobistym a zawodowym staje się nadrzędną wartością.

Jak liderzy mogą inicjować budowanie harmonijnej organizacji? Co zagwarantuje sukces w doborze kandydatów, motywację do działania i efektywność pracowników w osiąganiu zakładanych celów? Jak budować kulturę organizacyjną i modele przywództwa, które będą wspierać harmonię w działaniu? Odpowiedzi między innymi na te pytania poszukamy podczas kolejnej edycji cyklu konferencji organizowanych przez miesięcznik Personel i Zarządzanie.

Prenumeratorów i czytelników zapraszamy bezpłatnie. Zapisy pod tym linkiem.

Zapraszamy także do lektury październikowego numeru Personel i Zarządzanie: