Organizacja przewozów jest niezwykle złożonym procesem. Składa się na nią cały szereg czynności, takich jak m.in. przyjęcie zlecenia od klienta, zaplanowanie trasy przewozu, uzgodnienie wartości transportu. To bardzo trudny proces wymagający dużej odpowiedzialności. Na szczęście jest taka firmy jak Konsalnet, która oferuje systemy zapewniające bezpieczeństwo transportu, takie jak monitoring pojazdów gps — kontrola i rozliczanie realizacji zadań, śledzenie pojazdów, kontrola paliwa oraz raporty stylu jazdy.

Poznaj 6 korzyści i oszczędności wynikające ze współpracy z Konsalnet.

Rozliczanie paliwa

Przede wszystkim dotyczą rozliczania paliwa. Jest to możliwe dzięki temu, że Konsalet udostępnia pełną informację na jego temat poprzez integrację z magistralą CAN (zużycie paliwa przez silnik), monitorowanie poziomu paliwa w zbiornikach z dokładnością nawet 1% (stosują sondy poziomu paliwa uznanych i sprawdzonych producentów) i import danych o tankowaniach z kart paliwowych.

Rozliczenie czasu pracy kierowców

Dzięki systemowi DDD jest możliwe pobieranie plików DDD z kart kierowcy i tachografów cyfrowych. Dzięki temu przedsiębiorca oszczędza czas i pieniądze.

Optymalizacja tras

Odbywa się poprzez analizę raportów przebytych tras, historię przebiegów i dane zawarte w systemie mapowym.

Kontrola przebiegów

Możliwość rozliczania kosztów tras na podstawie przejechanego dystansu. Dane są czytane z magistrali CAN pojazdu bądź uzyskiwanie na bazie systemu GPS. Ten system umożliwia również uzyskanie raportu „jazdy bez licznika”.

Planowanie pracy

Planowanie zadań poprzez monitoring pojazdów Konsalnet GPS System jest szybkie i łatwe. Umożliwia import listy punktów — stref i obszarów ze źródeł zewnętrznych. Kontrola realizacji zadań handlowców, serwisantów i innych pracowników firmy polega na analizie porównawczej zaplanowanych punktów z danymi zebranymi przez system lokalizacji pojazdów GPS.

Wyznaczanie stref i korytarzy przejazdu

Umożliwia kontrolę prawidłowość wykonywania zadań i użytkowania pojazdów, na podstawie zdefiniowanych stref i korytarzy przejazdu. Natomiast monitoring pojazdów Konsalnet GPS automatycznie powiadomi wybranych użytkowników, o każdym wjeździe lub wyjeździe z obszaru określonego w systemie.

 

 

Więcej na konsalnet.pl