Zmiany w ruchu drogowym na 1 listopada mogą powodować zamęt. Jednak intensywny ruch i spowodowane tym utrudnienia na drogach to nieodłączny element Wszystkich Świętych. Na przełomie października i listopada na ulice wyjeżdża więcej kierowców i tworzą się gigantyczne korki. W pobliżu cmentarzy często panuje chaos komunikacyjny, spowodowany dużą liczbą samochodów i autobusów, a także pieszych. Jak poruszać się autem w tym trudnym czasie?

Już w piątek, 28 listopada nastąpiły pierwszych zmian w organizacji ruchu związane z obchodami Dnia Wszystkich Świętych. Inne ograniczenia obowiązywać będą w sobotę, inne w poniedziałek, a jeszcze inne we wtorek, 1. listopada.

Zmiany w ruchu drogowym na 1 listopada – na pomoc AutoMapa

AutoMapa informuje o ponad 700 czasowych zmianach polegających najczęściej na wprowadzeniu jednokierunkowości lub zakazu ruchu na wybranych odcinkach dróg w okolicach cmentarzy. Osoby planujące dojazd własnym autem nie mają więc łatwego zadania. Pomocne mogą okazać się mapy cyfrowe i aplikacje nawigacyjne, które przy planowaniu trasy uwzględniają zmiany wprowadzone na dany dzień oraz w czasie rzeczywistym analizują natężenie ruchu. 

Zmiany w ruchu drogowym na 1 listopada. Jak jeździć w najbliższych dniach? - ludzie na chodniku w tle, automapa na tablecie.
Zmiany w ruchu drogowym na 1 listopada. Jak jeździć w najbliższych dniach?

Dostępne bezpłatnie w serwisie targeo.pl mapy cyfrowe AutoMapa dają możliwość zaplanowania trasy na kolejne dni. Jeśli dziś ustawimy sobie w opcjach trasy datę wyjazdu na 1 listopada, serwis uwzględni ograniczenia ruchu obowiązujące w tym właśnie dniu.  A jadąc już na cmentarz – najlepiej zabrać ze sobą nawigację, która w czasie rzeczywistym uwzględnia natężenie ruchu. Dzięki temu będziemy mieli precyzyjną informację o spodziewanym czasie dojazdu. Ponadto w przypadku większych utrudnień w czasie podróży, AutoMapa zaproponuje dostępne trasy alternatywne.

Aby w pełni skorzystać z funkcji nawigacji w drodze, pamiętajmy o pobraniu dostępnych aktualizacji aplikacji i danych mapowych przed wyjazdem.

Źródło: AutoMapa

Przeczytaj także: Apokalipsa na rynku kredytów mieszkaniowych

Trwa fala spadków liczby i wartości udzielonych kredytów mieszkaniowych. Jak podaje Biuro Informacji Kredytowej (BIK) we wrześniu br. w porównaniu z wrześniem 2021 r., rynek kredytów mieszkaniowych odnotował ogromny spadek liczby (-70,6%) i wartości (-71,3%) udzielonych kredytów. Obecnie kredyt na mieszkanie staje się produktem luksusowym, na który mogą sobie pozwolić tylko młodzi i bogaci.