InPost podbija kolejne europejskie rynki. Firma nawiązała nowe partnerstwa z operatorami sieci transportu publicznego w Rzymie, Manchesterze i Barcelonie. Mieszkańcy tych miast będą mogli skorzystać z sieci urządzeń Paczkomat® na przystankach autobusowych oraz stacjach metra.

InPost kontynuuje ekspansję swoich usług na rynkach europejskich. Ponadto szerzy ideę wybierania bardziej ekologicznych form dostawy do urządzeń Paczkomat®. Z tego powodu firma w ostatnim czasie nawiązała kolejne po Transport for London (TfL) współprace z firmami zarządzającymi i koordynującymi transport publiczny europejskich metropolii: Transport Metropolitans de Barcelona (TMB), Transport for Great Manchester (TfGM) oraz ATAC S.p.A. Pozwolą one na rozbudowanie sieci urządzeń Paczkomat® w Manchesterze, Barcelonie oraz w Rzymie.

InPost na ekologicznej ścieżce

Jak podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPost rosnące zainteresowane urządzeniami Paczkomat® wśród mieszkańców europejskich miast jest potwierdzeniem, że opracowanie formy dostawy, w której to użytkownik decyduje, kiedy nada i odbierze swoją przesyłkę było rozwiązaniem na miarę nowych czasów. Ponadto sposobem na ograniczenie emisji powstających w wyniku dostaw przesyłek. Podpisanie współpracy z operatorami transportu miejskiego w Rzymie, Barcelonie i Manchesterze to szansa na jeszcze szybszą popularyzację wyboru bardziej ekologicznych, niż dostawa pod adres, dostaw do urządzeń Paczkomat®.

Urządzenia InPost w Rzymie, Manchesterze i Barcelonie - mężczyzna siedzi przy biurku przed otwartym laptopem.
Urządzenia InPost w Rzymie, Manchesterze i Barcelonie

Paczkomaty na stacjach metra i przystankach komunikacji miejskiej w europejskich metropoliach

Nowe partnerstwa znacząco polepszą dostępność usług oferowanych przez InPost. Tylko dzięki Transport for Great Manchester (TfGM) mieszkańcy aglomeracji Manchester odbywają 1,5 mld podróży rocznie. Od teraz w trakcie podróży będą mieli okazję skorzystać z nowych urządzeń Paczkomat® InPost. Zostały one zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie przystanków i stacji obsługiwanych przez tego przewoźnika.

Z kolei w Hiszpanii umowa została podpisana z Transport Metropolitans de Barcelona, z której rocznie korzysta ponad 425 mln osób (TMB). Mieszkańcy stolicy Katalonii, mogą odebrać swoje przesyłki siedem dni w tygodniu w jednym z nowych automatów paczkowych zlokalizowanych na terenie stacji barcelońskiej kolejki w godzinach otwarcia danej stacji. Miesięcznie korzysta z niej średnio ponad 29 mln pasażerów. W wyniku podpisanej z ATAC S.p.A umowy, na stacjach trzech linii (6 na linii A, 10 na linii B-B1, 5 na linii C) rzymskiego metra, które rocznie przewozi niemal 300 mln pasażerów, zostaną umiejscowione nowe urządzenia Paczkomat® InPost.

Źródło: InPost