Światowy Tydzień Przedsiębiorczości już w listopadzie. W trzecim tygodniu listopada rozpocznie się 13. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – tym razem pod hasłem “Nowa normalność”. W dniach 16-22 listopada w całej Polsce odbędzie się kilkaset wydarzeń promujących świadomy rozwój i aktywną postawę wobec życia. Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, jej partnerzy i koordynatorzy regionalni po raz kolejny zapraszają wszystkich zainteresowanych szeroko pojmowaną przedsiębiorczością na warsztaty, debaty i szkolenia.

W 2020 roku jest niezwykle trudno tym wszystkich, którzy podjęli wyzwanie samodzielnego rozwoju i „pracy na swoim”. O temacie 13. edycji zadecydowała zmieniająca się jak w kalejdoskopie rzeczywistość. Stąd Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2020 odbędzie się pod hasłem Nowa normalność.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości już w listopadzie - kobiety siedzą na sali wykładowej.
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości już w listopadzie

Jak odnaleźć się w zmienionej rzeczywistości?

Głównym celem działalności Fundacji jest promowanie aktywnej postawy wobec życia. W tym roku zmiany były tak duże i gwałtowne, że wybór tematu wydawał się oczywisty.

Niecodzienna sytuacja, w jakiej znaleźli się pracodawcy i pracownicy na całym świecie prowokuje do dyskusji na wiele tematów. Zmiana zasad biznesowej gry i konieczność zasadniczej reorganizacji pracy to tylko początek długiej listy wyzwań, z jakimi w tym roku musieli zmierzyć się przedsiębiorcy. Dlatego chcemy zaprosić do dyskusji o tym jak sprawdzają się różne metody organizacji zdalnej pracy. Czym jest nowa normalność i jakie regulacje prawne mogłyby ułatwić życie ludziom związanym z biznesem. Przede wszystkim jednak, chcielibyśmy spojrzeć na pandemię jako szansę. Zapytać z jakich nowatorskich sposobów zarządzania zdały egzamin i powinny zostać z nami na dłużej.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest obecny w Polsce już od ponad dziesięciu lat. W trakcie tygodnia swoje wysiłki łączą instytucje państwowe i samorządowe. Ponadto parki technologiczne, wielkie korporacje i małe firmy, uczelnie, fundacje i stowarzyszenia.

– Dzięki sprawnej pracy koordynatorów regionalnych organizujemy ponad 1,5 tys. bezpłatnych wydarzeń w 16 województwach – mówi Agata Kochalska-Leś, Wiceprezes Zarządu Fundacji.

-Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa – większość wydarzeń, zamiast na żywo, odbędzie się w online. Mamy nadzieję, że dzięki temu nasze wydarzenia będą dostępne dla wszystkich, niezależnie od miejsca zamieszkania – dodaje Dominika Nakielska, Wiceprezes Zarządu Fundacji.

Na naszej stronie internetowej (www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl) ruszyła już rejestracja wydarzeń za pomocą platformy Konfeo na tegoroczną edycję.

Źródło: tydzienprzedsiebiorczosci.pl