Ranking „Financial Times” studiów magisterskich w obszarze finansów nie pozostawia wątpliwości. W regionie Europy Środkowo-Wschodniej najlepiej kształci przyszłych finansistów Akademia Leona Koźmińskiego. Uczelnia po raz kolejny potwierdziła najwyższy poziom programu studiów z finansów, zajmując w tegorocznym rankingu Financial Times 32. miejsce na świecie i pierwsze w regionie. 

Zwycięzcą tegorocznego rankingu jest ESCP Business School w Paryżu, strategiczny partner Akademii Leona Koźmińskiego. Drugie miejsce zajmuje zeszłoroczny lider – HEC Paris. Cztery pierwsze pozycje zajmują uczelnie francuskie. W rankingu Financial Time znalazło się 55 najlepszych na świecie szkół biznesu, które najskuteczniej uczą finansistów na poziomie magisterskim. Ranking powstaje w oparciu o dane przekazywane przez uczelnie oraz informacje dotyczące studiów, przekazywane przez absolwentów 3 lata po ich ukończeniu.

Akademia Leona Koźmińskiego jest jedyną uczelnią z Polski i najwyższej notowaną z regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Miejsce wśród najlepszych programów na świecie jest zaszczytem oraz obowiązkiem dla całej społeczności ALK. Dzięki ciągłym wysiłkom na rzecz innowacji, poszanowaniu najwyższych wartości edukacyjnych oraz ścisłej współpracy z najlepszymi firmami i naszymi absolwentami, jesteśmy w stanie zapewnić wyjątkowe doświadczenie studenckie, oferować kompetencje gotowe na przyszłość i wspierać niesamowite globalne kariery przyszłych liderów biznesu. – komentuje ranking Financial Times prof. NU Franjo Mlinarič, Kierownik studiów Master in Finance w Akademii Leona Koźmińskiego. 

Magisterskie z finansów – studia o najwyższej ocenie

Studia Master in Finance w Akademii Leona Koźmińskiego mają najwyższą notę od Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Partnerami biznesowymi kierunku są wiodące organizacje, takie jak Citibank, Accenture, KPMG, Santander oraz UN Global Compact.

Dzięki współpracy z organizacjami profesjonalnymi: CFA Institute, ACCA, CAIA Association i GARP studenci mogą zdobywać międzynarodowe certyfikaty i kwalifikacje zawodowe uznawane na całym świecie. Instytucje te ściśle współpracują przy tworzeniu programu nauczania. Studiujący mogą skorzystać z programu double degree i uzyskać dwa dyplomy. Możliwe jest to dzięki współpracy Koźmińskiego z zagranicznymi uczelniami partnerskimi. Atutem kierunku są też znakomici profesorowie i wykładowcy, wielu z dużym doświadczeniem praktycznym. 

Studia z finansów i rachunkowości w Akademii Leona Koźmińskiego są nie tylko uniwersalne i dają szansę na karierę na całym świecie, ale – z uwagi na niesłabnący popyt na obsługę finansową i doradztwo inwestycyjne – są odporne na zawirowania gospodarcze – podkreśla prof. Jacek Tomkiewicz, Dziekan Kolegium Finansów i Ekonomii.

–Finansiści po prestiżowych uczelniach świetnie radzą sobie na polskim, europejskim i światowym rynku pracy. Program studiów obejmuje pełne spektrum tematów potrzebnych w branży finansowej, pozwalających studentom uzyskać krytyczne spojrzenie i umiejętności prognozowania w czasach niestabilnego oraz niejednoznacznego środowiska. Naszą misją jest kształcenie nowych pokoleń konkurencyjnych, kreatywnych i etycznych liderów świata biznesu i finansów – dodaje.

Źródło: Uniwersytet Koźmińskiego