Mercedes-Benz Polska odpowiada na potrzeby elektromobilności. Ładowanie pojazdów elektrycznych dzięki karcie Mercedes me Charge jest dostępne dla nabywców wszystkich modeli Mercedes-Benz z napędem w pełni elektrycznym oraz hybrydowych modeli plug-in.

Elektromobilność: jedna karta, największa sieć ładowarek

Dzięki karcie użytkownicy mają dostęp do największej sieci ładowarek samochodowych na świecie, w tym ponad tysiąca w Polsce. (Bez potrzeby osobnej rejestracji u poszczególnych dostawców.) Rozliczenia odbywają się na podstawie comiesięcznych faktur, a użytkownicy mają możliwość wyboru elastycznych i korzystnych taryf, dostosowanych do różnych trybów eksploatacji swojego pojazdu.

Mercedes-Benz Polska oferuje szeroką gamę elektrycznych modeli, a także kompleksowy ekosystem usług, który ułatwia codzienną eksploatację pojazdów elektrycznych. Inteligentna nawigacja planuje podróże, uwzględniając postoje na ładowanie. Mercedes me Charge zapewnia dostęp do globalnej sieci ładowarek różnych dostawców.

Jak najlepiej ładować samochód elektryczny?

Dla codziennego użytkowania zaleca się ładowanie pojazdów elektrycznych w domu lub w miejscu pracy za pomocą prądu przemiennego (AC). Samochody Mercedes-Benz oferują ładowarki AC o mocy aż 22 kW. Skraca to czas ładowania. Ponadto pozwala na uzyskanie zasięgu wystarczającego do przejechania 200-250 km w czasie dwugodzinnego postoju na publicznych ładowarkach.

Podczas dłuższych podróży zaleca się korzystanie z szybkiego ładowania na stacjach prądu stałego (DC). Umożliwia ono naładowanie akumulatora w około 30 minut. Karta Mercedes me Charge zapewnia dostęp do ponad pół miliona punktów ładowania w Europie. W tym – kilku tysięcy w Polsce, bez konieczności posiadania oddzielnych kart czy aplikacji różnych dostawców energii.

Aby rozpocząć ładowanie, wystarczy przyłożyć kartę Mercedes me Charge do terminala lub skorzystać z aktywacji za pomocą aplikacji Mercedes me. (Bądź systemu multimedialnego w samochodzie lub opcji Plug & Charge.) Użytkownicy rozliczają się na podstawie comiesięcznych faktur. Taka karta zapewnia dostęp do ładowarek różnych operatorów zarówno w Polsce, jak i w całej Europie.

Karta Mercedes me Charge oferuje trzy taryfy ładowania z gwarancją stałej stawki, co zapewnia transparentność i kontrolę kosztów. Istnieją również bezpłatne taryfy dla nabywców nowych modeli Mercedes-Benz z hybrydowym napędem plug-in przez określony okres czasu.

Podsumowując, Mercedes-Benz Polska zapewnia klientom nie tylko elektryczne samochody, ale również kompleksowe rozwiązania z zakresu elektromobilności, które sprawiają, że korzystanie z pojazdów elektrycznych jest intuicyjne, wygodne i transparentne.

Źródło: Mercedes-Benz