HRM po pandemii – wakacyjne wydanie Personel i Zarządzanie. Pandemia nieodwracalnie zmieniła świat. Wraz z sukcesywnym odmrażaniem gospodarki będziemy powoli wracali do nowej rzeczywistości. Jak w niej zarządzać ludźmi? Jak przygotować firmę i pracowników na stopniowy powrót do pracy w biurze? Jaka będzie wyglądała nowa rzeczywistość pracy? Czy pracodawcy wprowadzą na większą skalę pracę zdalną?” Dlaczego teraz jest najlepszy czas na budowanie marki pracodawcy? Na te i szereg innych pytań znajdą Państwo odpowiedzi w podwójnym wakacyjnym numerze magazynu. Infor oddaje w Państwa ręce podwójne wakacyjne wydanie magazynu wraz z wyjątkowym dodatkiem „Prawo pracy i wynagrodzenia w praktyce kadrowej”.

Mimo że rządy państw podejmują decyzje o stopniowym odmrażaniu gospodarek, a firmy coraz lepiej oceniają swoją płynność finansową, to WHO ostrzega przed drugą falą COVID-19. Zastanawiamy się, jaka będzie nowa rzeczywistość?

HRM po pandemii - wakacyjne wydanie Personel i Zarządzanie - infografika
HRM po pandemii – wakacyjne wydanie Personel i Zarządzanie

HRM po pandemii czyli oswojony home office

W tak dynamicznej sytuacji chyba nikt nie jest w stanie dać jasnej odpowiedzi na to pytanie. Organizacje, które po początkowym chaosie i niepewności wdrożą innowacyjne rozwiązania, dostosowując się do sytuacji mają szansę na przetrwanie. Menedżerowie, którzy na początku pandemii nie wyobrażali sobie pracy zdalnej i zarządzania zespołem na odległość, dziś się przekonali. Dostrzegają nowe możliwości w reorganizacji biur. Ponadto deklarują, że po powrocie do normalności chcą stosować ten model w większym stopniu niż wcześniej. Powrót pracowników wymaga od firm w dalszym ciągu zachowania zasad bezpieczeństwa. W związku z tym podejmują one różne działania. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule pt. „Oswojony home office – czy pracodawcy wprowadzą na większą skalę pracę zdalną?”.

To, czy firma przetrwa, w dużej mierze zależy od obserwacji otoczenia i tego, jak szybko zareaguje na zmiany. Analiza trendów, konkurencji i kontekstu jest potrzebna do tego, aby wyznaczać nowe cele i strategie organizacji. Skąd czerpać dane na temat różnych zjawisk i jak badać trendy, dowiedzą się Państwo z artykułu pt. „Wróżenie (nie) z fusów”. Warto zatem wybiegać w przód, by poszukiwać nowych szans i przygotowywać się na ewentualne zagrożenia, którym nie damy się zaskoczyć w przyszłości.

W dodatku „Prawo pracy i wynagrodzenia w praktyce kadrowej” znajdą Państwo informację m.in. na temat :

  • zapisów tarczy antykryzysowej 4.0,
  • zmian w urlopach wypoczynkowych,
  • bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych podczas pracy zdalnej,
  • wyliczania wynagrodzeń w przypadku choroby i urlopu,
  • dofinansowania z FGŚP i PFRON.

Lekcje przywództwa

Pandemia koronawirusa spowodowała, że liderzy firm musieli zacząć komunikować trudne decyzje. To sprawdzian z reputacji. Umiejętność realizacji niełatwych procesów, a następnie informowanie o nich z poszanowaniem dotychczasowych relacji to moment w karierze lidera, w którym jak nigdy przedtem buduje się jego marka osobista. Jak na dłoni widać wtedy wszystko: jego misję, wartości, jakość podejmowanych decyzji i to nie w deklaracjach, tylko w czynach. O lekcjach z przywództwa także w lipcowym wydaniu Personel i Zarządzanie pisze Aleksandra Ślifirska, personal branding consultant KOBOLD


ZAPRASZAMY DO POBRANIA ARTYKUŁU ->https://sklep.infor.pl/personel-i-zarzadzanie-7-8-2020.html