Starter Rocket to odbywający się w Gdańsku program akceleracyjny kierowany do twórców innowacyjnych projektów z różnych branży (m.in. Big Data, Space, Life Science, FinTech, Mobile, IT, Energy, Social Impact). Jego organizatorem jest Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, a partnerami strategicznym tegorocznej edycji są doświadczone firmy przodujące w swoich branżach: Axel Springer Plug&Play Accelerator, Microsoft, PwC i Dentons.

W tym roku odbywa się już druga edycja programu składającego się z 7 zjazdów weekendowych, kilkuset godzin mentoringu, doradztwa, szkoleń, warsztatów i networkingu biznesowego. Obecnie zakończył się pierwszy etap rekrutacji, w wyniku którego wyłonionych zostało 20 startupów, które wezmą udział w trzydniowym Preparation Camp – cyklu intensywnych szkoleń, po których do finałowego etapu (5-miesięcznego programu akceleracji) przejdzie maksymalnie do 7 innowacyjnych projektów. Powalczą one przede wszystkim o dofinansowanie do 180 000 PLN i dodatkowo nawet do 800 000 PLN od polskich i zagranicznych inwestorów. Najlepsi zyskają także możliwość udziału w drugim etapie rekrutacji do międzynarodowego programu akceleracyjnego Axel Springer Plug&Play Accelerator poprzez otrzymanie tzw. „Dzikiej karty” oraz szansę na uzyskanie 120 000 USD grantu technologicznego od Microsoft i zaprezentowanie swojego kreatywnego rozwiązania podczas Demo Day – finału programu Starter Rocket, który będzie miał miejsce w czasie 10-tej edycji infoShare, konferencji gromadzącej widownię inwestorów, startupowców i ekspertów z całego świata.

W trakcie trwania Starter Rocket uczestnicy otrzymają stałe wsparcie od blisko 70 cenionych mentorów z Polski i z za granicy, którzy podczas 5 miesięcy akceleracji będą spotykać się z uczestnikami w Gdańsku i poprowadzą dla nich liczne warsztaty. Swoje wskazówki uczestnikom przekażą m.in.: Belgowie: Simon McDermott z New Media Cloud i Marc Wesselink  ze Startupbootcamp, Cathy White z londyńskiego Seedcamp czy Michał Sadowski z Brand24. Mentorzy przekażą wiedzę z różnych przydatnych dziedzin. Opowiedzą nie tylko o sposobach na skuteczną sprzedaż, zarządzanie firmą czy o prawnych zagadnieniach, które warto znać, prowadząc własny biznes, ale pomogą również w weryfikacji pomysłu, budowaniu biznesplanu czy przygotowaniu startupowców do prezentowania pomysłu przed inwestorami.

Wśród zwycięzców pierwszej edycji programu są m.in.: dr Poket – obecnie rozwija swą firmę w jednym z największych akceleratorów na świece Plug and Play Technology Center w USA; Fashionote – wskazany jeszcze w trakcie trwania programu przez zagraniczne źródła jako warty obserwowania wśród europejskich startupów; StructView – docierający ze swoją aplikacją na rynki skandynawskie czy Pressium, z którego usług skorzystały już takie marki jak Lenovo.

Szczegóły dotyczące programu akceleracyjnego Starter Rocket można znaleźć na stronie: www.starterrocket.co.

źródło: Portal Innowacji