Google prezentuje Workspace – wszystko czego potrzebujesz do pracy, w jednym miejscu. Google Cloud przedstawił dzisiaj Google Workspace. Nową markę, pakiety usług i zintegrowane środowisko produktów, które inteligentnie łączy komunikatory, narzędzia do wideokonferencji, aplikacje do współpracy nad dokumentami oraz listy zadań, wykorzystujące sprawdzone zabezpieczenia od Google. Ponadto opierające się na najbardziej ekologicznej infrastrukturze chmury obliczeniowej.

To koniec „biura”, jakie znamy. Teraz zespoły muszą mieć możliwość pracy bez konieczności spotykania się. Za to z zarządzaniem swoim czasem tak, aby pracować bardziej efektywnie i budować relacje międzyludzkie w nowy sposób. Google Workspace daje ludziom znane, a teraz w pełni zintegrowane doświadczenie, które pomaga wszystkim odnieść sukces w tej nowej rzeczywistości. Niezależnie od tego, czy jesteś w biurze, pracujesz w domu, spotykasz się z klientami osobiście lub zdalnie sie z nimi komunikujesz.

Google prezentuje Workspace - wszystko czego potrzebujesz do pracy, w jednym miejscu -mężczyzna siedzi przy biurku, przed komputerem i pisze na klawiaturze
Google prezentuje Workspace – wszystko czego potrzebujesz do pracy, w jednym miejscu

Google od ponad dwóch dekad tworzy produkty, które są łatwe i proste w obsłudze i które wychodzą naprzeciw potrzebom użytkowników. Ponad 2,6 miliarda użytkowników indywidualnych, firmowych i z sektora edukacji aktywnie korzysta każdego miesiąca z aplikacji do pracy zdalnej i zwiększania produktywności od Google.

W lipcu Google ogłosił “lepszy dom do pracy”, pierwszy krok w misji stworzenia jednego, zintegrowanego środowiska łączącego najlepsze sposoby na współtworzenie treści, komunikowanie się i współpracę na odległość. Dzisiaj, to nowe środowisko jest ogólnie dostępne dla wszystkich klientów firmowych Google Workspace. Co więcej w najbliższych miesiącach – także dla wszystkich pozostałych użytkowników.

Google prezentuje tworzenie nowego doświadczenia dla użytkowników

Korzystanie z Google Workspace ułatwia połączenie wszystkich podstawowych narzędzi do komunikacji i współpracy zdalnej. Takich jak czat, poczta elektroniczna, połączenia głosowe i wideo, tworzenie i edytowanie treści. Wśród nowych funkcji znajdują się:

  • Podgląd linków: udostępniona dzisiaj funkcja w Dokumentach, Arkuszach i Prezentacjach umożliwia podgląd zawartości do której odsyła link. Bez opuszczania oryginalnego dokumentu – zaoszczędzając na czasie koniecznym na zmianę aplikacji i zakładek;
  • Inteligentne okienko w Dokumentach, Arkuszach i Prezentacjach: kiedy “@wspomnisz” kogoś w swoim dokumencie, specjalne okienko pokaże dane kontaktowe. Ponadto wyświetli szczegóły zawierające kontekst, a nawet zasugeruje działania, takie jak udostępnienie dokumenty. Funkcja będzie dostępna dla wszystkich użytkowników Workspace w najbliższych dniach.
  • Tworzenie dokumentów w pokojach Czatu: w najbliższych tygodniach Google Workspace umożliwi użytkownikom dynamiczne tworzenie i wspólną pracą nad treściami (Dokumenty, Arkusze, Prezentacje). Wszystko w ramach pokoju w Czacie, bez potrzeby zmieniania zakładek w przeglądarce lub przechodzenia do innego narzędzia. Ułatwi to współpracę nad jednym dokumentem oraz wgląd całego zespołu w postęp prac nad danym materiałem.
  • Tryb “picture-in-picture” z Google Meet w Dokumentach, Arkuszach i Prezentacjach: w lipcu Google ogłosił możliwość uruchomienia Google Meet w trybie picture-in-picture w Gmailu i Czacie. Tak by ułatwić użytkownikom także kontakt wzrokowy i głosowy w trakcie wspólnej pracy. W najbliższych miesiącach, Google udostępni tryb picture-in-picture z Meet także w Dokumentach, Arkuszach i Prezentacjach. 

Nowa tożsamość marki

Przede wszystkim nowa marka Google Workspace odzwierciedla wizję Google, jaką są proste, pomocne i elastyczne produkty, zbudowane z myślą o zintegrowaniu różnych narzędzi i współpracy. W najbliższych tygodniach użytkownicy zobaczą nowe czterokolorowe ikony dla aplikacji Gmail, Dysk, Kalendarz, Meet. Ponadto do narzędzi do tworzenia treści takich jak Dokumenty, Arkusze i Prezentacje. Będą odzwierciedlać tę samą rodzinę produktów i łączyć się z misją Google Workspace. Innymi słowy tworzenia całościowego środowiska komunikacji i współpracy, z pomocą Google.

W najbliższych miesiącach pojawi się również Google Workspace dla szkół i uczelni oraz organizacji non-profit. Użytkownicy z sektora edukacyjnego mogą nadal korzystać z naszych narzędzi za pośrednictwem pakietu G Suite for Education. Obejmuje on narzędzia: Classroom, Assignments, Gmail, Kalendarz, Dysk, Dokumenty, Arkusze, Prezentacje i Meet. Pakiet G Suite for Nonprofits będzie nadal dostępny dla uprawnionych organizacji za pośrednictwem programu Google for Nonprofits.

Więcej możliwości wyboru dla firm i przedsiębiorców

Każdy z ponad 5 milionów klientów firmowych Google Workspace, od MŚP po międzynarodowe korporacje, potrzebuje bezpiecznych, przełomowych rozwiązań. Ponadto oczekuje, że pomagają im modernizować sposoby pracy. Jednak ich wymagania dotyczące przechowywania danych, zarządzania nimi, a także bezpieczeństwa i zgodności z regulacjami różnią się od siebie znacząco. By dać im więcej możliwości wyboru i pomóc im w maksymalnym wykorzystaniu funkcjonalności Google Workspace, w oparciu o ich bezpośrednie opinie i sugestie, Google udostępnia też nowe pakiety usług, które lepiej dopasowują się do potrzeb klientów. 

Google prezentuje: liczby i statystyki

  • Ponad 2,6 miliarda użytkowników indywidualnych, firmowych i z sektora edukacji aktywnie korzysta każdego miesiąca z aplikacji do pracy zdalnej i zwiększania produktywności od Google.
  • W marcu 2020 z Google Workspace (poprzednio G Suite) korzystało ponad 6 milionów firm.
  • Wśród najbardziej znanych firm korzystających z pakietu od Google są: Colgate-Palmolive, ANA, Fiat Chrysler Automobiles. Ponadto Global Payments, Nielsen, Salesforce, Ocado, Roche, Whirpool. 
  • 140 milionów uczniów, studentów i nauczycieli korzysta z pakietu G Suite dla Szkół i Uczelni*. Google Workplace trafi do dotychczasowych użytkowników naszych pakietów dla sektora edukacyjnego i sektora non profit w najbliższych miesiącach).

Źródło: GOOGLE