Elica na targach EuroCucina 2022. Po zakończeniu rekordowego roku 2021, ELICA powraca na najbardziej oczekiwane wydarzenie międzynarodowego świata designu: ze stoiskiem o powierzchni ponad 700 m², ekspozycją na targach „Fuorisalone” i zupełnie nowym produktem, który po raz kolejny zrewolucjonizuje doznania kulinarne.

Elica, światowy lider w produkcji okapów i płyt kuchennych oraz europejski lider w produkcji silników elektrycznych dla sektora ogrzewania, wentylacji i urządzeń gospodarstwa domowego jest obecna na targach „Salone del Mobile 2022″.  Z imponującym stoiskiem o powierzchni ponad 700 m² firma powraca po dwuletniej nieobecności spowodowanej pandemią i zaskakuje zwiedzających „efektami specjalnymi”.

Premiery Elica na EuroCucina 2022

Rok 2021, który Elica może uznać za najlepszy w swojej historii, zakończył się obrotem w wysokości 541 milionów euro. Co stanowi wzrost o około 20% rok do roku. W 2022 roku firma z Fabriano postanowiła jeszcze bardziej zdynamizować swój rozwój. Podczas tegorocznych targów EuroCucina, Elica prezentuje najlepsze modele autorskiej gamy płyt grzewczych zintegrowanych z okapami, unowocześnione i wzbogacone o nowe funkcje, a także premierowo przedstawia niezwykle nowatorski produkt, który daje początek zupełnie nowej kategorii. LHOV, tak nazywa się najnowsza rewolucja firmy Elica, to połączona płyta grzewcza, okap i piekarnik, trzy urządzenia zintegrowane w jednym, które jest kompaktowe, wydajne i zautomatyzowane, w pełni wyrażające nienasycone pragnienie rozwoju przez innowacje marki Elica.

Elica na targach EuroCucina 2022 - kobieta i mężczyzna rozmawiają stojąc przy płycie indukcyjnej.
Elica na targach EuroCucina 2022

„Technologia i wydajność to kluczowe słowa, które najlepiej odzwierciedlają nasze premiery podczas targów EuroCucina, których głównym celem jest wzmocnienie pozycji marki w sektorze kuchennym” – skomentował Giulio Cocci, Dyrektor Generalny Elica

– „Zawsze koncentrowaliśmy się na potrzebach konsumentów i ciężko pracowaliśmy, aby osiągnąć wyniki tworzące wartość dodaną, również w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, projektując i tworząc trwałe produkty, dzięki którym szanujemy środowisko naturalne i zmniejszamy zużycie energii” – dodaje Giulio Cocci.

Awangardowe stoisko Elica

Stoisko Elica, zaprojektowane przez SCANDURRA, zabiera zwiedzających w niezwykłą podróż, która jest również symbolem stylu i podejścia firmy Elica. Kuchnia jest magicznym miejscem transformacji, gdzie poszczególne elementy mieszają się ze sobą, tworząc zaskakującą przestrzeń, niczym wielkie laboratorium botaniczne. Frontowa część stoiska wita gości sklepieniem z naturalnych, kolorowych kwiatów. Tutaj powietrze zyskuje na jakości, stając się czystą esencją, powabnym zapachem. Gra perspektywy w przestrzeni wystawowej towarzyszy odkrywaniu designu Elica. Stoisko podzielone na strefy tematyczne tworzy przyjazną przestrzeń stworzoną, jako miejsce obcowania z naturą, gdzie koncepcja transformacji odgrywa główną rolę.

„Fuorisalone 2022”

Z okazji „Fuorisalone 2022”, Elica prezentuje instalację „ELICA, PRZESZŁOŚĆ I TERAŹNIEJSZOŚĆ, PATRZĄC W PRZYSZŁOŚĆ” w ADI DESIGN MUSEUM w Mediolanie, przestrzeni wystawienniczej zarządzanej przez Fundację ADI „Compasso d’Oro” Collection, założoną w 2001 roku przez ADI – Stowarzyszenie Wzornictwa Przemysłowego.  Elica na wystawie prezentuje trzy kultowe produkty, wśród nich zupełnie nowy LHOV. Wszystkie urządzenia opowiadają historię wzornictwa Elica. Ewolucję od przeszłości do współczesności i dalej w stronę przyszłości marki, która od zawsze wiedziała, jak przekształcić oczekiwania klientów w jedyne w swoim rodzaju rozwiązania użytkowe.

Elica na targach EuroCucina 2022 - wystawa płyt indukcyjnych.

Wystawa Elica podczas EuroCucina – Odkryj Świat Elica

Począwszy od okapów sufitowych, poprzez zintegrowane, aż po najpopularniejsze płyty kuchenne, wystawa podczas targów EuroCucina jest zgodna z podziałem koncepcyjnym, który odpowiada konkretnym potrzebom współczesnych użytkowników: 

AIRMATIC

AIRMATIC to technologia, która ułatwia życie w kuchni, oszczędzając energię i optymalizując jej zużycie. Urządzenie automatycznie dba o jakość powietrza w pomieszczeniach, dzięki czujnikom zdolnym do regulacji systemu wyciągowego w celu wyeliminowania zapachów i oparów powstających podczas gotowania. Ponadto także zanieczyszczeń obecnych w powietrzu, nawet gdy strefa gotowania nie jest aktywna. Gdy jakość powietrza w pomieszczeniu osiągnie idealny poziom, okap automatycznie się wyłącza. Gwarantując najlepszą równowagę między oczyszczaniem powietrza, wydajnością energetyczną i niskim poziomem hałasu.

(HIDDEN ADVANCE, BOXIN ADVANCE, SKYDOME, ILLUSION, NIKOLATESLA SWITCH GLOW)

ELICA CONNECT

ELICA CONNECT to linia inteligentnych okapów, w których innowacyjne rozwiązania połączone zostały z najbardziej zaawansowanymi i przydatnymi funkcjami, aby jak najlepiej zaspokoić potrzeby użytkowników, nawet w czasie wolnym od gotowania. Dzięki asystentowi głosowemu Amazon Alexa, możliwe jest regulowanie mocy pochłania oparów i regulacji oświetlenia za pomocą prostej komendy głosowej. Ponadto także tworzenie przyjemnej atmosfery przez cały dzień. Aplikacja Elica Connect App jest również praktycznym narzędziem do zdalnego sterowania funkcjami okapu i monitorowania stanu filtrów. Ponadto zapewnia ew. pomocy serwisanta za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Jednocześnie dbając nie tylko o sam produkt, ale również idealny stan powietrza w domu.

(HIDDEN 2.0@, LULLABY, GET UP, OPEN SUITE, SUPER PLAT, SKYDOME, ILLUSION)

NO DRIP

NO DRIP to gama urządzeń, które rozwiązują problem kondensacji pary – uciążliwego zjawiska, które może wystąpić w przypadku płyt indukcyjnych, powodując skraplanie wody bezpośrednio na płytę lub produkty spożywcze, a nawet stopniowe zniszczenie szafek. Dzięki systemowi „No Drip” krople skondensowanej pary tworzą się w centralnym obszarze wyciągu, wyposażonym w specjalne, opatentowane, pochylone ruszty, które odprowadzają skropliny do specjalnej tacki znajdującej się na spodzie.

(BOXIN NO DRIP, BOXIN DRY, MAJESTIC, RULES)

NikolaTesla: Linia produktów, które dzięki innowacjom, wyglądowi i funkcjom wykraczają poza ramy czasowe

NikolaTesla, odnosząca sukcesy gama płyt kuchennych Elica o niepowtarzalnym wzornictwie i wyjątkowych cechach, dostępna jest w rozmaitych wersjach modelowych, wyposażonych w zróżnicowane systemy, zapewniające liczne korzyści, w imię innowacji, jako sposobu na poprawę jakości życia.

Udoskonalone gotowanie

Niezależnie od poziomu kulinarnej sprawności użytkownika, rozmaite funkcje i tryby pracy płyt grzewczych są bardzo przydatne:

– Roztapianie, dzięki któremu regularne mieszanie, aby uniknąć przypalenia delikatnych potraw na dnie garnka nie będzie już konieczne;

– Podgrzewanie, które gwarantuje odpowiedni poziom ciepła przy powolnym gotowaniu, podczas przygotowywania kremów i gęstych sosów;  funkcja pozwala również na utrzymanie stałej temperatury potrawy;

– Gotowanie na wolnym ogniu, które zapobiega przegotowaniu bardziej wymagających potraw;

– Funkcja szybkiego gotowania umożliwia zagotowanie wody o 30% szybciej w porównaniu z tradycyjną płytą grzewczą;

oraz

– funkcja Smaczne smażenie, która umożliwia smażenie potraw w czasie o połowę krótszym. Dzięki czemu potrawy są lżejsze, bardziej chrupiące i smaczniejsze.

Zmień swoje doświadczenia

Kluczowy element projektowy, która skrywa mechanizm wyciągu w płycie grzewczej, przy zachowaniu idealnie gładkiej powierzchni. Wystarczy jedno proste dotknięcie, aby otworzyć zintegrowaną, innowacyjną pokrywę, która uwalnia całą moc mechanizmu wyciągu, a następnie zamyka się, dyskretnie znikając po użyciu. Można skupić się wyłącznie na gotowaniu, nie martwiąc się o opary i zapachy, ponieważ urządzenie automatycznie i szybko wybiera najbardziej optymalny tryb mocy pracy wyciągu.

FLEX & FIT

Zalety tej gamy urządzeń można łatwo opisać: bardzo łatwa instalacja i możliwość dostosowania nawet do najmniejszych przestrzeni. Wszechstronne rozwiązania instalacyjne o wysokiej elastyczności, zapewnia dużą powierzchnię do gotowania i łatwe czyszczenie. Ponadto także efektywnie dba o czyste powietrze.

Ekspozycja urządzeń Elica na targach EuroCucina opowiada najnowszy rozdział 50-letniej już historii marki. Ponadto także otwiera perspektywę postrzegania przyszłości kuchni i ewolucję stylu życia. Długoterminowa wizja, która pokazuje nam, jak się zmieniamy, mówiąc językiem innowacji.

Źródło: Elica