Książka Małgorzaty Jakubicz powstała z myślą o liderach, którzy poszukują drogi do autentycznego przywództwa.

Bazuje na własnych doświadczeniach autorki, która przez 15 lat czynnie pracowała jako lider w firmach o zasięgu lokalnym i globalnym. Jednak jej historia jest tylko pretekstem, aby zaprosić czytelnika do refleksji nad własnym stylem przywództwa. Autorka zachęca do zdefiniowania ideału, do którego każdy zmierza. Chętnie czerpie z najnowszych teorii dotyczących przywództwa przyszłości, badań, ale także wiedzy z obszaru coachingu, przeprowadzając czytelnika przez konkretne narzędzia coachingowe.

To co niewątpliwie wyróżnia „Lidera w trampkach” to osobista relacja z czytelnikiem. Forma przekazu bazująca na metaforach i opowieściach, a także mnogość pytań prowokatywnych, skierowanych bezpośrednio do czytelnika skłaniają do refleksji. To sprawia, że może się on poczuć jednocześnie jak obserwator i bohater pasjonującej historii przywództwa w zgodzie ze sobą.

To, czego może doświadczyć czytelnik w czasie lektury „Lidera w trampkach”, to:

  • 296 stron dobrej lektury
  • 60 pytań prowokatywnych
  • 13 źródeł danych zaczerpniętych z badań naukowych
  • 10 bloków do ewaluacji swojego przywództwa
  • 6 narzędzi coachingowych
  • test zwiększający samoświadomość
  • listę książek do rozwoju przywództwa … oraz trudną do zliczenia ilość metafor i niemożliwą do przewidzenia dawkę emocji!

Rekomendacje:

Często myślimy, że bycie menedżerem lub liderem to tylko rola zawodowa, do której można się „jakoś” przygotować. Szybko okazuje się jednak, że to coś dużo bardziej osobistego. Liderem po prostu się jest, tak samo jak jest się rodzicem, przyjacielem czy też członkiem społeczności. Do bycia liderem wnosimy zatem całego siebie, wraz z talentami, wartościami, kompetencjami ale też i obawami. Dlatego też nieustannie warto kształtować siebie, a nie tylko uczyć się technik pracy menedżerskiej. Do tego właśnie – w moim odczuciu – zaprasza autorka książki „Lider w trampkach”. Dla mnie to podróż przez metafory, opowieści, ale też rzetelne koncepcje i narzędzia. To pomoc dla każdego, kto choć raz pomyślał o podróży, jaką jest leadership.

Grzegorz Filipowicz – ekspert ZZL, Prezes Polskiego Stowarzyszenia, HR Business Partner

O autorce:

MAŁGORZATA JAKUBICZ

Lider z ponad 15-letnim doświadczeniem w firmach o zasięgu lokalnym i globalnym. Od zawsze związana z zarządzaniem sprzedażą i relacjami B2C oraz B2B. Wielokrotnie osiągała ze swoimi zespołami ponadprzeciętne wyniki w obszarach swojej odpowiedzialności.

Dwa lata temu postanowiła swoje doświadczenie wykorzystać w pracy z liderami, którzy szukają drogi rozwoju w zgodzie ze sobą. Została coachem i założyła firmę Your Way, która powstała z pasji i talentu do rozwoju ludzi.

Obecnie współpracuje z firmą TLnC Global – coaching/consulting Instytutu GALLUPA, specjalizującej się w rozwoju liderów, zespołów oraz organizacji na bazie narzędzia Clifton StrengthsFinder™. Powadzi transformację przywództwa w jednym z międzynarodowych koncernów farmaceutycznych i kosmetycznych.

Książkę można zamówić: https://sklep.infor.pl/lider-w-trampkach-czyli-jak-byc-przywodca-w-zgodzie-ze-soba.html