Jak straszny w skutkach bywa pożar w firmie pokazał ten wczorajszy w zakładzie przetwórstwa owocowego w belgijskim Zepperen. Pożary w zakładach produkcyjnych mogą oznaczać koniec działalności przedsiębiorstwa. Z jednej strony zagrożone bywa życie i zdrowie pracowników a z drugiej powodują one ogromne straty finansowe. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad właściwym ubezpieczeniem. Należy wiedzieć jednak, że takie ubezpiecznie nie jest obowiązkowe, dlatego jego wybór musi być dobrze przymyślany – tumaczy ekspert Votum Odszkodowania Albert Demidowski.

Według wstępnych ustaleń pożar wybuchł na parterze w magazynach firmy przetwórstwa owocowego. Potem bardzo szybko zaczął się rozprzestrzeniać i przedostał się na pierwsze piętro. Tam jak się okazało nocowali pracownicy sezonowi i z Polski i Rumunii. Tamtejsza policja poinformaowała, że dwójka poszkodowanych Polaków znajduje się w specjalizującym się w oparzeniach szpitalu w Neder-Over-Heembeek. To z kolei prowadzi do kolejnego waznego tematu. Chodzi o wypadki w pracy i odszkodwania za nie.

Pożar w przedsiębiorstwie - lub wypadek w pracy - drabina
wypadek w pracy

5 miliardów na odszkodowania

Z informajcji płynących z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wynika, że suma wypłacanych odszkodowań z funduszu wypadkowego jest ogromna. Z powodu wypadków przy pracy, każdgo roku wypłacanych jest ponad 5 mld zł. Co więcej kwota tych odszkodowań cały czas rosnie. Według tych samuch danych tylko w  2018 r. z powodu wypadków, polscy pracownicy byli łącznie niezdolni do pracy przez blisko 3  mln dni. Odszkodowania można dochodzić jendak nie tylko od ZUSu. Więcej na ten temat w całym artykul po kliknięciu W TEN LINK lub w obrazek ponizej.