Produkcyjna wersja oczekiwanego supersamochodu Acura NSX, następcy legendarnego NSX-a, zadebiutuje 12 stycznia 2015 roku podczas Północnoamerykańskiego Salonu Samochodowego NAIAS. Będzie to światowa premiera modelu odzwierciedlającego specyfikację i design supersportowej Acury z centralnie umieszczonym silnikiem, która trafi na rynek w 2015 roku. Z okazji zbliżającego się debiutu NSX-a, firma Acura opublikowała 30-sekundowy film, który daje przedsmak tego, jak będzie wyglądała wersja produkcyjna modelu oraz prezentuje dźwięk obejmującego trzy silniki układu napędowego twin-turbo Sport Hybrid.

„Model NSX nowej generacji zaoferuje ‘nowe wrażenia z jazdy w sportowym stylu’, pozostając wiernym swojemu dziedzictwu oraz koncepcji supersamochodu, która przyświecała stworzeniu oryginalnego NSX-a,” powiedział Mike Accavitti, starszy wiceprezes i dyrektor zarządzający marki Acura. „Nowy NSX to kwintesencja osiągów oferowanych przez modele spod znaku Acury.“

Koncepcyjna Acura NSX zadebiutowała podczas targów NAIAS 2012. Takanobu Ito, prezes i dyrektor zarządzający Honda Motor Co., Ltd. oświadczył wówczas, że model ten wejdzie do sprzedaży w ciągu trzech lat, zostanie opracowany przez firmę Honda R&D Americas i będzie produkowany w najnowocześniejszej fabryce w Ohio.

„Po trzech latach intensywnych prac z radością prezentujemy światu to ekscytujące auto nowej generacji,” powiedział Ted Klaus, główny inżynier i lider globalnego projektu NSX. „Opracowaliśmy supersamochód spełniający potrzeby kierowcy, który błyskawicznie reaguje na jego polecenia, oferując jednocześnie cechy kultowego NSX-a.”

Kolejnym kamieniem milowym w historii Acury NSX będzie prezentacja wersji produkcyjnej tego modelu, która odbędzie się 12 stycznia 2015 roku o godzinie 11:50 czasu wschodniego podczas konferencji prasowej marki Acura zorganizowanej w halach targowych NAIAS.

Acura NSX została opracowywana przez globalny zespół inżynierów z północnoamerykańskiego oddziału badawczo-rozwojowego w Raymond w Ohio, natomiast za design odpowiada studio Acura Design Studio w Torrance w Kalifornii. Acura NSX będzie produkowana wyłącznie w centrum Performance Manufacturing Center w Marysville w Ohio, z wykorzystaniem lokalnych oraz importowanych podzespołów.

źródło: Honda Polska