Mazda poleca wypoczynek w stylu slow. Dobiega końca sezon wakacyjnych wyjazdów, tak bardzo wyczekiwanych po okresie przymusowej izolacji. Z uwagi na liczne ograniczenia i ze względów bezpieczeństwa, wielu Polaków wybrało w tym roku wypoczynek w Polsce. Niezdecydowani, którzy jeszcze nie wiedzą gdzie wybrać się na letni odpoczynek lub choćby weekendowy reset, znajdą liczne propozycje tras i miejsc wartych odwiedzenia w przewodniku www.slowroad.pl. Przewodnik stworzony pod patronatem Mazda Motor Poland. 

Mazda w ramach projektu Slow Road od pięciu lat popularyzuje turystykę samochodową w duchu slow. Innymi słowy podróżowanie widokowe, a nie najszybszymi trasami. Przede wszystkich z dala od miejsc zatłoczonych i głośnych, zdecydowanie bliżej natury. Wygląda na to, że w tym roku taki sposób spędzania wolnego czasu wyjątkowo przypadł do gustu Polakom. Ze względu na sytuację epidemiczną Polacy doceniają miejsca kameralne, otwierają się na regionalne atrakcje. Ponadto odkrywają zaskakujące dla nich miejsca w odległości zaledwie kilku godzin jazdy od domu. To dla nich Mazda stworzyła propozycje tras na jedno- lub kilkudniowe wycieczki w ramach Slow Road. Wszystko po to, by jazda samochodem dawała przyjemność podróżowania.

Mazda poleca wypoczynek w stylu slow- auta Mazda zaparkowane na
Mazda poleca wypoczynek w stylu slow

Mazda poleca www.slowroad.pl

W tym roku na stronie www.slowroad.pl pojawiły się także rekomendacje miejsc i tras dla podróżujących, którzy wolą namiot niż noclegi w domach gościnnych czy agroturystycznych pensjonatach. Polska, a szczególnie jej wschodnia część, idealnie nadaje się dla osób, które chcą rozpocząć przygodę z podróżowaniem z namiotem dachowym. Takie rozwiązanie pozwala na spędzenie nocy niemal w dowolnym miejscu, tam, gdzie legalnie można dojechać samochodem. Redaktor Slow Road dotarł kompaktowym SUV-em Mazdą CX-30 z dwuosobowym namiotem dachowym w miejsca, które niedostępne są dla standardowych kamperów. W czasie tegorocznej podróży udowodnił, że w Polsce da się spędzić wolny czas bez skrupulatnego planowania i rezerwowania miejsc noclegowych. Ponadto każdego dnia poznawać nowe okolice. Biwakujący turyści znajdą także sporo typowych pól namiotowych nad Biebrzą, Narwią czy Bugiem, a podlaskie puszcze – Augustowska, Knyszyńska czy Białowieska to także raj dla szukających ciszy i spokoju z dala od cywilizacji.

Niezależnie od długości tras, które planujemy pokonać podczas weekendowych lub wakacyjnych podróży, z namiotem dachowym, przyczepą lub tylko ze swoimi bagażami zawsze warto zadbać o przygotowanie samochodu przed wyjazdem. Eksperci Mazdy przygotowali podstawowe rady dla zmotoryzowanych turystów.

Bezpieczeństwo podczas wakacyjnych podróży

Po pierwsze, warto zastanowić się czy rzeczywiście musimy jechać tak daleko? Na stronie www.slowroad.pl można wyszukać trasy i miejsca polecane w każdym województwie i wybrać te najmniej znane, najbliżej nas. By odpocząć, zobaczyć i doświadczyć czegoś nowego nie trzeba przemierzać setek kilometrów. Wystarczy spojrzeć przychylnie na mapę i swoje plany. Wśród inspiracji gdzie wybrać się na odpoczynek autorzy przewodnika Slow Road polecają niezwykłe miejsca nad wodą. Obok Jeziora Śniardwy, Solińskiego czy Czarnego, odpoczynek w duchu slow znajdziemy w Biebrzańskim Parku Narodowym. Ponadto nad Odrą we Wrocławiu czy nad Zalewem Sulejowskim.

Po drugie, niezależnie od długości wybranej trasy przed podróżą zawsze należy sprawdzić ciśnienie powietrza w oponach. Ponadto stan koła zapasowego, poziom płynów eksploatacyjnych: oleju, płynu hamulcowego, płynu AdBlue czy płynu do spryskiwaczy. Przed podróżą warto dokonać przeglądu klimatyzacji, która w tym roku w autoryzowanych salonach Mazdy jest dodatkowo ozonowana.

W razie potrzeby dokonania przeglądu lub naprawy samochodu, warto korzystać z usług autoryzowanych stacji obsługi. Oferują one nie tylko rezerwację terminów online, ale także możliwość zdalnego kontaktu z doradcą serwisowym i autoryzację usług przez innowacyjną usługę SkyVideo.

Bezpieczeństwo i komfort podróżowania to zawsze efekt dobrego przygotowania i planowania. Radość z odkrywania nieznanych miejsc będzie tym większa, im bardziej zwolnimy i spróbujemy dostrzec, to co dla nas najważniejsze.

Źródło: MAZDA