18 listopada 2014 w Warszawie (Dom Towarowy Braci Jabłkowskich, ul. Bracka 25) odbędzie się uroczysta Inauguracja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Jest to doskonała okazja, by poznać firmy, organizacje, uczelnie i instytucje, które na wiele różnych sposobów pomagają przyszłym i obecnym przedsiębiorcom w Polsce. Jak podkreślają koordynatorzy ŚTP w Polsce jest to także moment, kiedy mogą podziękować wszystkim tym, którzy włączają się w organizację tego wyjątkowego wydarzenia.

Podczas uroczystości zostanie zainaugurowana Koalicja na Rzecz Przedsiębiorczości, czyli międzysektorowa platforma dialogu i współpracy dla podmiotów, które chcą wspólnie i efektywnie rozwijać polską przedsiębiorczość.

Celem działań Koalicji jest poprawa sytuacji młodych ludzi na rynku pracy, lepsze wykorzystanie kapitału ludzkiego w Polsce, uświadomienie Polakom, że bycie przedsiębiorcą to powód do dumy i zachęcenie ich do podejmowania biznesowych inicjatyw. Do inicjatywy dołączyły już m.in. Konfederacja Lewiatan, Nestle, Akademia Leona Koźmińskiego, Centrum Przedsiębiorczości Smolna czy Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet.

Podczas spotkania 18 listopada poznamy również laureatów organizowanego przez Fundację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości  konkursu „Twarze Przedsiębiorczości”.Konkurs spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony przedsiębiorców, którzy pokazali, że pracują uczciwie, z pasją, wspierając swoich pracowników i współpracując z partnerami społecznymi.

Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości