Od jutra kolejne ograniczenia w związku z COVID-19. Prezes Rady Ministrów przedstawił nowe obostrzenia w ramach walki z koronawirusem.

Od jutra kolejne ograniczenia w związku z COVID-19- Grafika przedstawiająca nowe zasady bezpieczeństwa w związku z covid-19.
Od jutra kolejne ograniczenia w związku z COVID-19

Nauka zdalna rozszerzona

Od najbliższego poniedziałku tj. 9 listopada br. uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych przechodzą na nauczanie zdalne. Ponadto nauczanie w trybie zdalnym dla wszystkich uczniów potrwa do 29 listopada br. Nauczyciele otrzymają dodatkowy bon w wysokości 500 zł, który będą mogli przeznaczyć na zakup akcesoriów do prowadzenia nauki zdalnej.

Od 7 do 29 listopada br. zamknięte będą placówki kultury. Teatry, kina, muzea, galerie, wszystkie te instytucje, które świadczą usługi kulturalne. Przede wszystkim w celu zmniejszenia ruchu społecznego.

Ograniczenia w związku z COVID-19 w handlu

Od najbliższej soboty tj. 7 listopada br. ograniczeniu ulegnie również działalność galerii handlowych. Zamknięte będą wszystkie sklepy oprócz: sklepów spożywczych, aptek, drogerii czy punktów usługowych.

Zmieni się też dopuszczalna liczba osób, które jednocześnie będą mogły przebywać w sklepie. W sklepach do 100 m2 będzie to 1 osoba/10 m2, a w sklepach powyżej 100 m2 – 1 osoba/15 m2. Kolejne ograniczenia w związku z COVID-19 dotyczą także kościołów. Tu także będzie to limit 1 osoba/15m2. Natomiast z hoteli będą mogły korzystać jedynie osoby przebywające w podróży służbowej.

Szczegółowe informacje o wprowadzonych zmianach znajdują się na stronie internetowej.

Źródło: gov.pl