Videomaty z funkcją e-kasjera od POLREGIO podbijają rynek. Od dziś pasażerowie szybko i łatwo mogą zakupić bilety kolejowe w urządzeniach samoobsługowych korzystając z pomocy e-kasjera. Spółka pilotażowo wprowadza 10 nowoczesnych urządzeń na większych i mniejszych dworcach w Polsce. Pierwsze dwa zaczęły dziś swoją pracę w Łodzi i Świnoujściu.

Spółka POLREGIO w celu uzupełnienia oferty zakupu biletów na dworcach prezentuje nowe narzędzie sprzedażowe. Videomat z funkcją e-kasjera przypomina tradycyjny biletomat, ale wyróżnia go dodatkowa funkcja wideorozmowy z Call Center, którego pracownicy pomagają klientom zakupić bilet.

-„Zainspirował nas tradycyjny biletomat. Gdyby połączyć jego funkcje z funkcjonalnością tradycyjnej kasy biletowej moglibyśmy uzyskać narzędzie, które będzie posiadało oczekiwane funkcjonalności – i tak narodził się pomysł videomatu z funkcją e-kasjera  – mówił Adam Pawlik, Członek Zarządu – Dyrektor Handlowy POLREGIO S.A. podczas premiery innowacyjnego urządzenia.

POLREGIO wprowadza VIDEOMATY z funkcją e-kasjera na dworcach kolejowych - mężczyzna z mikrofonem w ręku podczas prezentacji.
POLREGIO wprowadza VIDEOMATY z funkcją e-kasjera

Jak działa videomat z funkcją e-kasjera?

Przede wszystkim e-kasjer to osoba zlokalizowana w Call Center, która pomoże klientowi zakupić bilet kolejowy. Wystarczy, że pasażer przyciśnie odpowiedni przycisk na ekranie lub na obudowie videomatu i połączy się z Call Center. Następnie e-kasjer wybiera zgodnie z oczekiwaniami klienta ofertę. Klientowi pozostaje zbliżenie karty płatniczej do czytnika i odebranie biletu. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest dostępność usługi w każdym videomacie, niezależnie od jego lokalizacji. Co ważne, funkcja e-kasjera jest dostępna w godzinach od 6:00 do 22:00, czyli aż 16 godzin.

„Do kolejki bez kolejki” – akcja promująca viedomaty

POLREGIO to największy w Polsce przewoźnik pod względem liczby obsłużonych pasażerów. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1.500 pociągów, które zatrzymują się na ponad 1.900 stacjach. Pierwsze videomaty są dostępne w ramach pilotażu od dziś na dworcach Łódź Widzew oraz w Świnoujściu. Kolejne pojawią się m.in. w Krakowie, Zielonej Górze, Jarosławiu, Poznaniu, Szczecinie oraz Opolu. W nadchodzących tygodniach firma POLREGIO zaplanowała kampanię reklamową pod hasłem „Do kolejki bez kolejki” oraz szereg eventów na dworcach, zachęcających do skorzystania z videomatów.

Videomaty są efektem wielomiesięcznej współpracy między firmami POLREGIO, Netią i Avista, dla których zarówno sprawna obsługa pasażera, jak i elektroniczna sprzedaż usług są priorytetem.

Źródło: POLREGIO