Książka noblistki najchętniej wybieraną pozycją. Czuły narrator” Olgi Tokarczuk zadebiutował na pierwszym miejscu listy najczęściej kupowanych książek w Empiku. Na szczycie zestawienia kolejny miesiąc utrzymuje się „Powrót z Bambuko” Katarzyny Nosowskiej. Książka przyciągnęła największą widownię podczas e-spotkania autorskiego z cyklu #premieraonline. Oto książkowe TOP10 listopada w Empiku.

Książki, na które się czeka

„Czuły narrator” to pierwsza książka Olgi Tokarczuk po otrzymaniu Literackiej Nagrody Nobla za rok 2018. Autorka wyselekcjonowała dwanaście najważniejszych esejów i wykładów, które pozwalają zajrzeć za kulisy jej twórczości. Książka od razu po premierze zajęła pierwsze miejsce listopadowego rankingu. Co może sugerować, że stanie się jednym z najczęściej znajdowanych prezentów pod choinką. W ubiegłym miesiącu fani wirtuozerii słowa z niesłabnącą chęcią sięgali po „Powrót z Bambuko” Katarzyny Nosowskiej, który od momentu premiery utrzymywał się na pierwszym miejscu miesięcznych zestawień.

Popularność autorki i wokalistki potwierdza również wirtualna widownia, którą zgromadziło spotkanie z serii #premieraonline. Rozmowę Agnieszki Szkuty z Katarzyną Nosowską obejrzało 87 tysięcy widzów, tym samym czyniąc to e-wydarzenie najpopularniejszą odsłoną serii w listopadzie. Duże zainteresowanie w ubiegłym miesiącu wywołał również Szczepan Twardoch – wywiad online z pisarzem śledziło 64 tysięcy osób. Zaś nowe wydanie jego powieści „Król” uplasowało się na 7. miejscu najchętniej kupowanych książek. Przez cały listopad Empik w ramach cyklu #premieraonline zorganizował 21 spotkań z pisarzami, które obejrzało 810 tysięcy widzów.

Książka noblistki najchętniej wybieraną pozycją listopada - infografika z książkami - Podsumowanie miesiaca
Książka noblistki najchętniej wybieraną pozycją listopada

Nowości i głośny powrót

Przede wszystkim jesienno-zimowa aura zachęciła czytelników do sięgnięcia po różnorodne nowości książkowe – od „Śreżogi”, kontynuacji bestsellerowej sagi o Lipowie Katarzyny Puzyńskiej, przez klimatyczne połączenie kryminału z powieścią erotyczną Pauliny Świst, „Paprocany”, po motywującą „Twoją wewnętrzną moc. Jak żyć dobrze w niespokojnych czasach” Agnieszki Maciąg. Popularna pisarka i była modelka również spotkała się z fanami w ramach cyklu #premieraonline. Rozmowę na żywo oglądało 60 tysięcy osób.Na szczyt listy sprzedaży powrócił głośny reportaż „Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie” Frédérica Martela, który miał premierę w kwietniu zeszłego roku. Książka opisująca tajemnice hierarchów Kościoła katolickiego była trzecim najchętniej kupowanym tytułem listopada. Pełne zestawienie TOP 10 książek listopada w Empiku prezentujemy poniżej. Powstało ono na podstawie wyników sprzedaży z salonów oraz zamówień złożonych w sklepie internetowym Empik.com i w aplikacji mobilnej. Obejmuje wszystkie nośniki (książka papierowa, e-book i audiobook).

top 10_listopad.jpg

Źródło: Empik

Przeczytaj także: W pandemii czytamy e-booki i słuchamy podcastów

Treści cyfrowe dominują. W pandemii czytamy e-booki i słuchamy podcastów. Niemal 3 miliony przeczytanych i przesłuchanych e-treści w trzecim kwartale. Rekordowe 155 tysięcy odtworzonych podcastów. Ponad 125 tysięcy nowych instalacji oraz 4,5 tysiąca nowych tytułów w aplikacji. Empik Go przygotował zestawienie najchętniej słuchanych i czytanych treści oraz trendów w swojej usłudze abonamentowej.