Liderem najnowszego rankingu infolinii bankowych jest Bank Pekao SA, który okazał się najlepszy zarówno w kontakcie przez telefon jak i e-mail. Na podium stanęły też: PKO Bank Polski oraz Credit Agricole. W porównaniu z ubiegłym rokiem najbardziej swój wynik poprawił Raiffeisen Polbank. Dwukrotnie wydłużył się średni czas oczekiwania na odpowiedź mailową otrzymywaną z banków – wynika z XVI fali Badania jakości obsługi klienta na infoliniach banków i w kontakcie przez e-mail zrealizowanego przez ARC Rynek i Opinia. 

 Najnowszy raport dotyczący infolinii bankowych przyniósł ze sobą nowego lidera – Bank Pekao SA, który rok temu był na drugiej pozycji. Obecnie bank ten zajmuje pierwsza pozycję zarówno w kontakcie mailowym jak i telefonicznym.

Największy wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem w ogólnym rankingu odnotował Raiffeisen Polbank – o 11,1 pkt. (z 54 na 75,1). Z kolei największy spadek oceny infolinii nastąpił w Citi Handlowym – o 7,3 pkt. (z 72,1 na 64,8).

Połączenie z konsultantem – infolinia

Średni czas oczekiwania na połączenie z konsultantem na infolinii w zasadzie się nie zmienił w porównaniu z ubiegłym rokiem i wynosi obecnie 31 sekund (w listopadzie 2016 roku było to 30 sekund).

Najkrócej na połączenie czeka się w banku Pekao SA – 4 sekundy, PKO Banku Polskim – 8 sekund oraz w BZ WBK – 11 sekund.

mBank skrócił czas oczekiwania na połączenie z konsultantem ze 102 sekund w listopadzie 2016 roku do 32 sekund obecnie. Dużą poprawę odnotował też Raiffeisen Polbank, w którym czas oczekiwania skrócił się z 75 sekund do 49.

Czas oczekiwania na odpowiedź mailową

Czas oczekiwania na odpowiedź mailową z banku lub na zapytanie wysłanie przez formularz na stronie www wydłużył się dwukrotnie – rok temu średnio wynosił on 7,2 godziny, zaś obecnie to 15,7 godzin. Najkrócej czeka się w Pekao SA – 0,2 h, najdłużej w Citi Handlowym – 87,2 h.

 

Źródło: ARC Rynek i Opinia