Boeing – lider branży lotniczej i kosmicznej – wynajął prawie 6600 mkw. powierzchni w budynku SkyRes w Rzeszowie. To największa pod względem liczby metrów kwadratowych transakcja najmu sfinalizowana na tamtejszym rynku biurowym.

Stolica Doliny Lotniczej

– Szukaliśmy nowoczesnej, centralnej i atrakcyjnej lokalizacji, która zapewniłaby miejsce dla naszych lokalnych zespołów.  – komentuje David Packer, Globalny Manager ds. Nieruchomości, Boeing.

– Jestem niezmiernie zadowolony, że kolejny światowy potentat przemysłu lotniczego zdecydował się na tak znaczącą inwestycję w Rzeszowie. Niezwykle budujący jest fakt, iż nasze miasto staje się coraz bardziej atrakcyjne dla międzynarodowych przedsiębiorstw technologicznych – nie tylko w zakresie potencjału dla nowoczesnych procesów produkcyjnych czy zaawansowanej działalności badawczo – rozwojowej – ale również w kontekście wyspecjalizowanych usług biznesowych, dedykowanych innowacyjnym gałęziom globalnej gospodarki – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Miasta Rzeszowa.

Lotnisko w Rzeszowie-Jasionce
Zdjęcie: Denis Barthel, CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons

Biznesowy rozwój Polski Wschodniej jest niezaprzeczalny i cieszy szczególnie w aktualnej sytuacji geopolitycznej. Na korzyść regionu przemawia między innymi coraz większa profesjonalizacja w odniesieniu do kompleksowego wsparcia oferowanego inwestorom. – komentuje Michał Galimski, Cushman & Wakefield.

14-kondygnacyjny SkyRes jest pierwszym wielkopowierzchniowym biurowcem klasy A na lokalnym rynku. Wyróżnia go doskonała lokalizacja w centrum miasta oraz szybkie połączenie z lotniskiem i autostradą.

Żywy Rzeszów

Coraz częściej słyszy się o rozwoju Rzeszowa i jego przyjaznych warunkach dla rozwoju biznesu i do życia.

Rzeszów jest ośrodkiem nie tylko przemysłu lotniczego, ale także AGD, maszynowego, farmaceutycznego, informatycznego. Działa tam nawet aplikacja ConnectedCity, która łączy administrację miasta z rzeszowianami, tworząc tzw. smart city.

Otwarcie biura Boeing tylko dodatkowo potwierdza strategiczne znaczenie miasta na Podkarpaciu.

Źródło: Cushman & Wakefield