W ostatnich latach, dzięki postępowi technologicznemu, pojawiają się nowe sposoby inwestowania, takie jak inwestowanie za pośrednictwem platform inwestycyjnych z zastosowaniem tzw. robodoradców. Są to automatyczne systemy inwestycyjne, które inwestują w różnego rodzaju fundusze ETF oparte o rynek akcji, obligacji czy surowców.

Platformy te oferują inwestorom możliwość automatycznego zarządzania portfelem inwestycyjnym, dostosowanym do ich indywidualnych potrzeb, celów i profilu ryzyka. Dzięki temu inwestowanie staje się bardziej dostępne dla szerszego grona osób, nie tylko dla tych, którzy dysponują dużym kapitałem. W rezultacie robodoradcy stają się atrakcyjną opcją dla inwestorów, którzy poszukują prostych, niedrogich i zdywersyfikowanych sposobów inwestowania swoich środków. Co ważne, nad całym procesem inwestowania za pomocą robodoradcy czuwa zespół doświadczonych managerów portfeli.

Przyjrzyjmy się bliżej, dlaczego warto rozważyć inwestowanie za pośrednictwem robodoradcy.

1.  Robodoradca pomoże dobrać portfel inwestycyjny odpowiedni do Twojego poziomu tolerancji ryzyka.

Ważnym aspektem inwestowania jest określenie swojego poziomu tolerancji ryzyka. Odpowiednie dopasowanie strategii inwestycyjnej do swojego indywidualnego poziomu komfortu wobec ryzyka pomaga nam zminimalizować możliwość nieodpowiednich decyzji inwestycyjnych w wyniku emocjonalnych reakcji na zmienne warunki rynkowe. Każdy z nas ma inny sposób reagowania na spadki wartości posiadanych aktywów, jednym niestraszne są dwucyfrowe spadki, inni stresują się kilkuprocentowym spadkiem wartości. Dlatego robodoradca pomoże Ci przejść przez proces oceny swojego profilu inwestycyjnego, uwzględniając takie czynniki, jak cel inwestycji, jej horyzont czasowy, doświadczenie oraz poziom akceptowanego ryzyka. Na podstawie tych informacji robodoradca zaproponuje Ci portfel inwestycyjny, który będzie dopasowany do Twoich potrzeb i pozwoli uniknąć błędów związanych z niewłaściwymi modyfikacjami inwestycji w reakcji na sytuację na rynkach.

2. Robodoradca potrafi dywersyfikować Twoją inwestycję już od najmniejszej kwoty dzięki zakupowi akcji ułamkowych.

Inwestowanie w pojedyncze akcje i obligacje może być kosztowne, szczególnie jeśli chcesz inwestować niewielkie kwoty, musisz się liczyć z prowizjami związanymi z zakupem każdego z tych aktywów. Ale z pomocą robodoradcy, takiego jak Portu, możesz inwestować w ułamki poszczególnych papierów wartościowych, co pozwala na zdywersyfikowanie inwestycji nawet przy niskiej kwocie inwestycji. Dzięki temu, Twój portfel będzie bardziej zróżnicowany, co zmniejsza ryzyko inwestycyjne i zwiększa potencjalne zyski.

Z Portu możesz już inwestować nawet od 100 złotych. Nie musisz samodzielnie wybierać akcji, aby uzyskać zdywersyfikowany portfel inwestycyjny, co wymaga czasu i wiedzy. Robodoradca wykonuje te czynności za Ciebie. Dzięki temu, oszczędzasz swoje pieniądze i czas, a jednocześnie otrzymujesz profesjonalnie zoptymalizowany portfel inwestycyjny bez potrzeby korzystania z usług kosztownych doradców finansowych.

2. Robodoradca to niskie koszty.

Tradycyjne metody inwestowania, takie jak inwestowanie w klasyczne fundusze inwestycyjne, mogą być kosztowne z powodu opłat związanych z aktywnym zarządzaniem. Wykorzystując robodoradcę Portu, zapłacisz tylko jedną niską opłatę za zarządzanie – nie ma ukrytych opłat za wpłaty, wypłaty lub wymianę walut. Co ważne, robodoradca pozwala na inwestowanie już od niskich kwot, dzięki czemu inwestowanie staje się bardziej dostępne dla każdego inwestora.

Dzięki robodoradcy inwestowanie jest proste oraz pozbawione ukrytych opłat.

Inwestowanie z wykorzystaniem robodoradcy ma wiele zalet. Dzięki niemu możesz dostosować swój portfel inwestycyjny do swojego indywidualnego profilu inwestycyjnego, zacząć inwestowanie już od małych kwot, zminimalizować koszty oraz zainwestować w globalnie zdywersyfikowane aktywa. Dlatego robodoradca jest dobrym narzędziem inwestycyjnym dla różnych rodzajów inwestorów. Co więcej, inwestowanie z robodoradcą jest bardziej dostępne dla osób z mniejszym kapitałem, co czyni go atrakcyjną opcją dla szerokiego grona inwestorów. Warto rozważyć skorzystanie z usług robodoradcy, aby zwiększyć skuteczność i różnorodność swojego portfela inwestycyjnego.

—————————————————————–

O czym warto pamiętać po przeczytaniu artykułu?

– Artykuł nie jest rekomendacją inwestycyjną, a Portu nie świadczy usługi doradztwa inwestycyjnego.
– Historyczne wyniki inwestycji nigdy nie są gwarancją przyszłych zysków.
– Inwestycje na rynkach kapitałowych są zawsze ryzykowne.
– Portu nie gwarantuje osiągnięcia zysków z inwestycji.
– Niniejszy artykuł jest materiałem marketingowym.

Źródło: PORTU.pl