Rozmowa z Weroniką Dejneką – Prezes spółki zarządzającej internetowym portalem Cash

W ostatnich latach rynek pracownika spowodował, że pracodawcy dużo uwagi poświęcali kwestiom związanym z dobrostanem pracowników. Mam tu na myśli inwestycję w karnety na zajęcia sportowe, rekreacyjne, kulturalne, owoce w firmie czy wspólne wyjścia integracyjne. Sytuacja po lock-downie zmieniła podejście wielu firm do benefitów pracowniczych.

Tak, w obecnej sytuacji w wielu firmach w ogóle zmienia się podejście do zarządzania ludźmi. Pracodawcy zastanawiają się, jak dotrzeć ze swoją ofertą do pracowników, jak budować ich zaangażowanie i sprawić, aby wykonywali swoje obowiązki jak najlepiej. Te przemyślenia dotyczą w dużej mierze kwestii związanych z benefitami pracowniczymi, bo to one nadal wpływają na budowanie zaangażowania pracowników. A o to wcale nie jest tak łatwo, zwłaszcza w czasach pracy zdalnej. Pandemia koronawirusa w szybkim tempie przedefiniowała spojrzenie na benefity pracownicze i ich rolę w firmie. W obecnej sytuacji wiele proponowanych dotychczas benefitów z dnia na dzień przestało mieć rację bytu – choćby karnety na siłownię czy owoce w firmie. Pracodawcy wiedzą jednak, że pomimo sytuacji, w której się znaleźliśmy, a która może wydawać się dla nich sprzyjająca, starania o dobrego pracownika nigdy się nie kończą. Ta świadomość dojrzałych organizacji skłania je do poszukiwania nowych rozwiązań, które będą odpowiadały na aktualne potrzeby pracowników. A te się zmieniają.

Co zatem może zyskać dziś na znaczeniu?

Bezpieczeństwo finansowe jest niezwykle istotne w życiu każdego człowieka i wpływa na jego zaangażowanie, efektywność i uważność w wykonywaniu powierzonych zadań. Pracownicy poszukują rozwiązań, które mogą ich wspierać w codziennych, życiowych potrzebach. Niestety, nie znajdują ich w firmie, bo dostępne do tej pory portale benefitowe nie uwzględniały kwestii związanych z równowagą finansową. Nasz portal chce to zmienić.

Po prostu Cash – tak nazywa się portal, o którym mowa. To zupełnie nowy benefit finansowy dla pracowników dużych firm. Na czym polega jego unikatowość?

Portal Cash, stworzony przez PZU we współpracy z Alior Bankiem, to pierwszy na polskim rynku serwis online, gdzie pracownicy szybko i całkowicie zdalnie mogą uzyskać niskooprocentowaną pożyczkę bankową na dowolny cel. Pożyczka na preferencyjnych warunkach jest możliwa dzięki współpracy portalu z pracodawcami. To nowoczesny benefit finansowy, który przy minimalnym zaangażowaniu zarówno pracowników, jak i pracodawców, może rozwiązywać wiele z ich problemów. Jak dotąd tego typu rozwiązania dla pracowników nie były dostępne w Polsce. Z takich portali korzystają od lat firmy w Europie Zachodniej i Stanach.

Serwis stawia na maksymalne ograniczenie formalności i wygodę pracowników. Cały proces wnioskowania i otrzymania pożyczki odbywa się zdalnie – od wypełnienia wniosku online aż do podpisania umowy poprzez wiadomość SMS. Z pożyczki można także skorzystać w domu, na własnym urządzeniu, a pracownik otrzymuje pieniądze następnego dnia roboczego po podpisaniu umowy. Raty są automatycznie potrącane z wynagrodzenia, więc pożyczkobiorca nie musi pamiętać o comiesięcznych spłatach. W sytuacji, kiedy pracownik zdecyduje się na odejście z firmy lub kiedy to firma zakończy z nim współpracę, pożyczka nie musi być spłacana w całości, a jej comiesięczne raty są regulowane samodzielnie przez pożyczkobiorcę na obowiązujących dotąd atrakcyjnych warunkach.

Cały wywiad dostępny jest w najnowszym wydaniu Magazynu Personel i Zarządzanie 10/2020:

https://sklep.infor.pl/personel-i-zarzadzanie-10-2020.html